Fakültelere Birincilikle Yerleşen Öğrencilere Sertifika Verildi « Bingöl Güncel.tv

20 Ocak 2021 - 19:51

Fakültelere Birincilikle Yerleşen Öğrencilere Sertifika Verildi

2016-2017 Üniversite giriş sınavlarında aldıkları puanla, Bingöl Üniversitesi fakültelerine birincilikle yerleşen öğrencilere, Yükseköğretim Kurumu tarafından gönderilen sertifikaları Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak ve Rektör Yardımcıları tarafından verildi.

Fakültelere Birincilikle Yerleşen Öğrencilere Sertifika Verildi
Son Güncelleme :

02 Aralık 2016 - 23:56

Bu Haber 10 Kez Okundu

ÖSYS sınavında aldıkları sonuçlarla fakültelere birincilikle kayıt yaptıran öğrenciler, unutulmadı. Bingöl Üniversitesi Senato Salonunda düzenlenen sertifika töreninde konuşan Rektör İbrahim Çapak, “Sınavlarında üstün sonuçlar alarak üniversitemizi tercih eden ve fakültelerimize birincilikle kayıt yaptıran öğrencilerimizi en kalbi duygularımla kutluyorum. Bütün öğrencilerimiz bizim için ayrıcalıklıdır ama birinci olarak gelen ve sonrasında da eğitimine önem vererek kendisini ve üniversitemizi güzel bir şekilde temsil eden öğrencilerimizin yeri farklı olur. Birincilikle yerleşen öğrencilerimiz, İnşallah birincilikle bitirmek için de mücadele ederler. Bu başarılarından dolayı Yükseköğretim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç tarafından öğrencilerimize birer başarı sertifikası gönderilmiştir. Bu sertifikalarını da YÖK Başkanımız adına öğrencilerimize takdim ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ise öğrencilere gönderdiği kutlama mektubunda şunları ifade etti:

“2016-2017 Üniversite giriş sınavlarında aldığınız puanla, fakültenizi 1. olarak kazandınız ve kayıt yaptırdınız. Bu sonuç sizin, ailenizin ve bizim ortak sevincimizdir. Bu mektubu, bu ortak sevincin bir ifadesi olarak yazıyorum. Ülkemizin geleceği ve yüksek hedeflerimiz için sizleri fevkalade önemsiyoruz. Sizleri yetiştirirken nitelikli bir meslek sahibi olmanızı, mesleğinizin yanı sıra, evrensel değerler ve de kendi kültürümüzün değerleri ile donanarak yetişmenizi istiyorum. Bu süreçte 21. yüzyıl size yaşam boyu öğrenmeyi zorunlu kılıyor. Üniversite eğitimi, size mesleki bilginin yanında, araştırmayı, ifade özgürlüğünü ve farklı fikirlere saygı ile yaklaşmayı da öğretecektir. Bilim felsefesi, insana saygı, yurt sevgisi ve iman duygusu en önemli hayat göstergeniz olmalıdır. Güçlü ve güvenli bir ülke konumunu hedefleyen Türkiye’nin geleceği, sizlerin elinde olacaktır. Sizler yeni beyin gücü ile Türkiye’nin kalkınma odağısınız. Ülke 2023 hedeflerine sizlerle ulaşacaktır. İnancınızın, çalışma ve yücelme azminizin sonsuz olmasını dilerim. Sizi ve ailenizi başarınız dolayısı ile gönülden tebrik eder, sevgi ile selamlarım.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.