Fırat Elektrik işçileri Tunceli’de eylem yaptı
2719 okunma

Fırat Elektrik işçileri Tunceli’de eylem yaptı

Tunceli’de Fırat Aksa Elektrik Hizmetleri A.Ş (FEDAŞ) bünyesinde çalışan 100 işçi, düşük ücret ve ağır çalışma koşulları nedeniyle iş yavaşlatma eylemi başlattı.

ABONE OL
Ağustos 9, 2023 13:47
Fırat Elektrik işçileri Tunceli’de eylem yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Tunceli’de Fırat Aksa Elektrik Hizmetleri A.Ş (FEDAŞ) bünyesinde çalışan 100 işçi, düşük ücret ve ağır çalışma koşulları nedeniyle iş yavaşlatma eylemi başlattı. İşçiler, Tunceli İl Müdürlüğü önünde toplanarak, yetkili sendika TES-İŞ’in yaptığı sözleşmenin enflasyon karşısında yok pahasına olduğunu ve emeklerinin karşılığını alamadıklarını belirtti. Eyleme EMEP Dersim İl Örgütü de destek verdi.

İşçiler adına konuşan Şahin Özmen, insanca bir yaşam için gerekli düzenlemeleri ve hak ettikleri emek karşılığını ödemelerini istediklerini söyledi. Özmen, “Fırat Elektrik Tunceli emekçileri olarak yaşanan bu ekonomik dar boğazda enerjimizin kalmadığını beyan ederiz. Firma yöneticilerinde inkar edemeyeceği enflasyon ve ekonomik boğuntular yine kendi yatırımlarını sekteye uğratmıştır. Bu bağlamda emekçilere yüklenen iş yükünü daha çok arttırarak az personelle çok iş yaptırmak istenmektedir. Az personeli az maaş alarak eşitleyen bu anlayış karşısında sessiz kalmayacağımızı insanca bir yaşam için gerekli düzenlemeleri ve bize hak ettiğimiz emek karşılığını ödemesini sağlamak için Tunceli enerji emekçileri olarak gereğini sonuna kadar yapacağız. Tunceli il merkezi ve ilçelerinde oluşabilecek aksaklıklardan şirketin işçinin emeğinin gasp etmesinden kaynaklı olduğunu tüm Tunceli halkına saygıyla sunarız” dedi.

İşçiler, açıklamanın ardından baretlerini yere bıraktı ve ‘direne direne kazanacağız’ sloganları attı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.