Fırat Üniversitesi, COST Aksiyonlarına Katılan Başarılı Akademisyenleri Ödüllendirdi
653 okunma

Fırat Üniversitesi, COST Aksiyonlarına Katılan Başarılı Akademisyenleri Ödüllendirdi

Fırat Üniversitesi, COST Aksiyonlarına katılarak başarılı projeler gerçekleştiren akademik personeli ödüllendirdi.

ABONE OL
Ekim 5, 2023 10:40
Fırat Üniversitesi, COST Aksiyonlarına Katılan Başarılı Akademisyenleri Ödüllendirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Fırat Üniversitesi, COST Aksiyonlarına katılarak başarılı projeler gerçekleştiren akademik personeli ödüllendirdi. Ödül töreni, Fırat Üniversitesi Kütüphanesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti ve Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz ile ödül alan öğretim üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

TÜBİTAK tarafından koordine edilen COST aksiyonları, bilim ve teknoloji entegrasyonunu teşvik ederek dünya genelinde araştırmacı topluluklarının oluşumuna katkı sağlıyor.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, COST aksiyonlarına kabul edilen akademisyenleri kutlayarak uluslararasılaşmanın üniversite için önemli bir parametre olduğunu vurguladı. Ayrıca, daha fazla akademisyenin COST aksiyonlarına katılımını teşvik edeceklerini belirtti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz da, Fırat Üniversitesi’nin Araştırma Üniversitesi olmasında proje üreten öğretim elemanlarının büyük katkısı olduğunu söyledi. Üniversitenin 19 projesinin kabul edildiği 1001 ÇABA projeleri ve 95 sunulan proje ile kurum dışı fonlarda etkin bir şekilde yer aldığını ifade etti.

Törendeki konuşmaların ardından, COST Aksiyonlarına katılarak başarılı projeler gerçekleştiren akademik personele Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.