Firmalara İnşaat Tamamlama Kredisi Verilecek
368 okunma

Firmalara İnşaat Tamamlama Kredisi Verilecek

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan duyuruda, inşaatını yüzde 30 tamamlamış firmalara kredi desteği sunulacağı belirtildi.

ABONE OL
Ekim 27, 2022 20:23
Firmalara İnşaat Tamamlama Kredisi Verilecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl Ticaret ve Sanayi odası, firmalara inşaat tamamlama kredisi verileceğini bildirdi.

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan duyuruda, şu ifadelere yer verildi: “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) iletilen bir yazıda; üyelerden gelen talepler ve TOBB’un girişimleriyle Kredi Garanti Fonu tarafından KOBİ ve KOBİ dışı inşaat firmalarının asgari 30’u tamamlanmış ve henüz tamamı bitmemiş konut projelerinin tamamlanması amacıyla “İnşaat Hizmetleri Finansman Destek Paketi” yayınlandığı bilgisi verilmiştir.

Destek paketi kapsamında;

– KOBİ’ler için kefalet üst limiti 35 Milyon TL, kredi üst limiti 46,6 Milyon TL,

– KOBİ dışı işletmeler için kefalet üst limiti 150 milyon TL, kredi üst limiti ise 200 milyon TL

olarak belirlendiği ifade edilmiştir.

Ayrıca ilgili yazıda; kredi vadesi azami 6 ay ödemesiz dönem olmak üzere en fazla 36 olarak gerçekleştirileceği, yararlanıcının kredi başvuru tarihi itibarıyla kefalete konu konut projesinin tapu kaydına göre kendisine ait veya noter tarafından düzenlenen taşınmaz satış vaadi ve arsa payı karşılığı inşaat sözleşmesine göre payına düsen arsa bölümünün veya konutların en az 20’sini satmamış ya da satış vaadinde bulunmamış olması gerektiği, satış yapılmamış konutlar için finansman desteği sağlanacağı, inşaat projesine konut başına azami 500.000 TL kredi kullandırılabileceği belirtilmiştir.

KGF İnşaat Hizmetleri Finansman Destek Paketi için; Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halk Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Türkiye Emlak Katılım Bankası, TEB, Türkiye İş Bankası, Denizbank’a başvurulabilmektedir.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.