DOLAR 16,6340 -0.04%
EURO 17,5025 0.3%
ALTIN 969,92-0,30
BITCOIN 333290-1,37%
Bingöl
21°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Genç MEM’e 5 Özel Güvenlik Personeli Alınacak
10 okunma

Genç MEM’e 5 Özel Güvenlik Personeli Alınacak

12 Ekim 2017 20:39
Genç MEM’e 5 Özel Güvenlik Personeli Alınacak
0

BEĞENDİM

Geçtiğimiz Eylül ayında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’n MEB okulları için 10 bin güvenlik görevlisi alınacağı duyurması üzere İŞKUR İl Müdürlükleri alımlar için ilana çıktı. İŞKUR Bingöl İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı İle Milli Eğitim Bakanlığı Toplum Yararına Program (TYP) Protokolü hükümleri çerçevesinde İl Müdürlüğümüz ile Bingöl, Genç, Solhan ve Karlıova Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde toplam 40 kişiye yönelik olarak Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda güvenlik personeli alımı konusunda Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvuruları alınacaktır. Başvuru için Katılımcı Şartları aşağıda belirtilmiştir: KATILIMCI ŞARTLARI : 1. 25-45 yaş arası katılımcılar (25 yaşını tamamlamış ancak 45 yaşını doldurmamış kişiler), 2. Lise ve üstü düzeyde eğitim seviyesindeki kişiler, 3. Askerliğini tamamlamış kişiler, 4. İlk defa güvenlik görevlisi mesleğinde görev yapacak kişiler, öncelikli olarak değerlendirilebilecektir. 5. Katılımcıların 5188 sayılı Kanun kapsamında özel güvenlik çalışma izni ile kimlik kartına sahip olması ve aynı kanunda belirtilen özel güvenlik görevlilerinde aranacak şartları taşıması gerekmektedir. 6. Katılımcıların Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası, Özel Güvenlik Görevlisi kimlik kartı, Fakülte veya Meslek Yüksek Okullarının Güvenlik ile ilgili bölümlerinden mezun olduğuna dair belgesi olması gereklidir. Diğer Şartlar 7. Kuruma kayıtlı işsiz olmak 8. Emekli ve malul aylığı almamak 9. Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç) 10. Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir. 11. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz. 12. TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

KATILIMCI SEÇME YÖNTEMİ: NOTER KURASI

Başvuru tarih aralığı 16/10/2017-20/10/2017 olup katılımcıların yukarıda belirtilen tüm şartları taşıması zorunludur. Başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamayacaktır. Başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr sistemi üzerinden de yapılabilecektir. Tüm Programlar 06/11/2017 tarihinde başlayacak, 30/06/2018 tarihinde sona erecektir. Yapılacak Kurada adı çıkanlar aşağıdaki belgeleri 26/10/2017 tarihi mesai bitimine kadar kurada çıktıkları Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edeceklerdir: 1. Diploma Fotokopisi 2. Askerlik Durum Belgesi 3. Adli Sicil Kaydı (Sabıka kaydı) belgesi 4. İkametgah kağıdı 5. SGK Hizmet dökümü 6. Aile Kayıt Örneği 7. Güvenlik Görevlisi olduğuna ilişkin belge fotokopisi (Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası, Özel Güvenlik Görevlisi kimlik kartı, Fakülte veya Meslek Yüksek Okullarının Güvenlik ile ilgili bölümlerinden mezun olduğuna dair belge- bu maddede belirtilen 3 belgeden herhangi biri)

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.