Genç’e 2 yeni Program Geliyor -Bingöl Güncel.tv

24 Temmuz 2021 - 15:14

Genç’e 2 yeni Program Geliyor

Genç Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü’ne atanan Bingöl Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rıdvan Polat, 2 yeni program müjdesi verdi.

Son Güncelleme :

09 Ocak 2017 - 8:20

Bu Haber 44 Kez Okundu
Genç’e 2 yeni Program Geliyor

Genç MYO’ya yeni müdür olarak atanan Doç. Dr. Rıdvan Polat, kendisine gerçekleştirdiğimiz ziyarette yeni görevi ve Genç MYO’da açılacak yeni bölüm ve programlar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Genç MYO’ da olmaktan ve görev yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek sözlerine başlayan Polat: “Öncelikle Genç MYO’ da daha önce görev yapan Prof. Dr. Alaattin Yüksel ve Yrd. Doç. Dr. Erdal Çaçan’a yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etmek istiyorum. Genç Meslek Yüksek Okulu, Bingöl Üniversitesi vizyonuna paralel olarak ilimizin, bölgemizin dolayısıyla da ülkemizin kalkınmasında ihtiyaç duyulan belirli mesleklere yönelik üretken ve nitelikli insan gücü yetiştirmek için çaba harcıyor. Bu konuda İlçe yöneticileri ve yerel dinamiklerle daha çok işbirliği yapacağız. Genç MYO’ nun bölgede ki etkinliği arttıkça bu etki doğrudan Genç ilçesine de olumlu yönde yansıyacak. Bu hedefler doğrultusunda yüksekokula yeni bölüm ve programlar açılacak. Yeni Programlarla beraber Genç Meslek Yüksek Okulu daha çok büyüyecek ve öğretim kadrosu da yeni akademisyenlerin katılmasıyla daha da zenginleşecek” dedi

SİVİL SAVUNMA VE İTFAİYECİLİK İLE ORMANCILIK

Genç Meslek Yüksek Okulu’nun gelişimi için her yıl rağbet gören programların açılması için çaba sarf edeceğini belirten Doç. Dr. Polat, açılacak yeni programlar ile beraber Genç Meslek Yüksek Okulu’nun öğrenci sayısında da ciddi bir artış yaşanacağını söyledi. Doç. Dr. Polat: “Halen Meslek Yüksek Okulumuz bünyesinde 4 bölüm bulunmakta. Bu bölümlere ilaveten oldukça rağbet gören ve çoğu üniversitelerde bulunmayan Sivil Savunma ve İtfaiyecilik ile Ormancılık bölümlerini de önümüzdeki dönem başlatmış olacağız. Bunlar ile birlikte Meslek Yüksek Okulumuzdaki öğrenci sayısında da ciddi bir artış yaşanacak” dedi

Bingöl Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. İbrahim Çapak’ın Genç MYO’nun gelişmesi ve büyümesine çok önem verdiğini belirten Polat, bu konuda kendilerine her türlü desteği veren Bingöl Üniversitesi Rektörü’ne teşekkür ettiğini söyledi.

DOÇ. DR. RIDVAN POLAT KİMDİR?

1979 Bingöl doğumlu olan Doç. Dr. Rıdvan Polat, Liseye kadar olan öğrenimini Bingöl’de tamamladı. 2001 yılında Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümünden mezun olan POLAT, daha sonra Balıkesir Üniversitesinde Yüksek Lisans ve Doktora öğrenimini tamamladı. Bir süre Balıkesir ve Bingöl illerinde öğretmenlik yapan POLAT, son olarak 2012-2016 yılları arasında Giresun Üniversitesinde Yrd. Doç. Dr. Olarak görev yaptı. 2016 yılı Ekim ayında Bingöl Üniversitesi Öğretim kadrosuna katılan Doç. Dr. Rıdvan POLAT, 12 Aralıkta da Genç Meslek Yüksek Okuluna Müdür olarak atandı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.