Gmail kullanıcılarına kötü haber | Bingöl Güncel.tvBingöl Güncel.tv

19 Mayıs 2021 - 01:57

Gmail kullanıcılarına kötü haber

Eğer gmail kullanıyorsanız işletim sisteminizi yeni versiyona uyarlamanızın da zamanı geliyor. Windows XP ve Vista kullanıcılarının Windows 10’a geçme zamanı geliyor

Gmail kullanıcılarına kötü haber
Son Güncelleme :

06 Şubat 2017 - 8:29

Bu Haber 18 Kez Okundu

Windows XP veya Vista’da Gmail kullanıyorsanız, yakında Google’dan alacağınız destek azalacak. Chip sitesinde yer alan habere göre, Google’ın G Sutie blog sayfasında açıkladıklarına göre bu işletim sistemlerini kullananlar, Gmail mesajlarına ulaşabilecekler ancak Aralık ayında hizmete sunulan temel HTML sayfasını kullanacaklar. Bunun nedeni, Google’ın Chrome 53 ve önceki sürümlerde sunduğu desteği azaltması ve Windows XP ve Vista’da desteklenen son Chrome’un sürümünün 49 olması.

Eski sürümlerin işlevlerinin ve hata onarımlarının geride kalması bir yana, bu sürümlerdeki güvenlik açıklarından endişelenen Google, 8 Şubat’tan itibaren Chrome 53’ten önceki sürümleri kullananlara yükseltmelerini teşvik edecek bir uyarı göstermeye başlayacak. Gmail’in tüm özelliklerini kullanmak isteyen Windows XP veya Vista kullanıcılarının 2017’nin sonundan önce Windows 10’a geçmeleri veya Firefox gibi alternatif bir tarayıcıya geçmeleri gerekecek.