Gönüllü Gençler Çamlık Bölgesini Temizledi
359 okunma

Gönüllü Gençler Çamlık Bölgesini Temizledi

Bingöl'ün Genç ilçesinde Genç İçin Bir Saat Dernek üyeleri, çevreci vatandaşlar ve Genç Orman İşletme Şefliği ekiplerinin katılımıyla çamlık bölgesini yine çöplerden temizledi.

ABONE OL
Kasım 20, 2022 14:14
Gönüllü Gençler Çamlık Bölgesini Temizledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV / MURAT GÖKÇE – GENÇ – Genç İçin Bir Saat Dernek üyeleri, çevreci vatandaşlar ve Genç Orman İşletme Şefliği ekiplerinin katılımıyla Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı Çamlık bölgesinde doğa temizliği etkinliği düzenledi. Dernek üyeleri topladığı atıklardan geri dönüşümden elde edilecek gelir ile köy okullarında okuyan öğrencilerin eğitim masrafları için kullanacaklarını belirttiler.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi okuyan Üveys Emre Seven, Bingöl genelinde çamlık alanının 2 bölgeden oluştuğunu belirterek şunları söyledi. Seven, “ Vize sınavlarım bitince memleketime geldim. Genç İçin Bir Saat Derneğimizin düzenlediği çevre temizliği ekinliğine katıldım. Biri Genç’te diğeri de Bingöl merkezde olmak üzere Bingöl genelinde 2 çamlık bölgesi var. Bu bölgede daha önce olduğu gibi yine çevre temizliği ekinliğinde bulunduk. Çöplerimizi topladık; bölge bizim bölgemiz, doğa bizim doğamız, lütfen çevremizi temiz tutup, doğamızı koruyalım.”

Zaza Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Elif Avcı, toplanılan atıklardan elde edilecek gelir ile köy okullarında okuyan öğrencilerin eğitim masrafları için kullanacaklarını ifade ederek şunları söyledi. Avcı, “  Genç İçin Bir Saat Derneğimizin düzenlediği etkinlikte kadın kolları olarak katılım sağladık. Bu alanda daha önce olduğu gibi atıklardan elde edeceğimiz gelir ile köy okullarında okuyan öğrencilerimizin eğitim masrafları için kullanacağız” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.