‘Halep’e Yol Ver’ Kampanyası 13 Ocak’a Kadar Uzatıldı « Bingöl Güncel.tv

17 Ocak 2021 - 05:16

‘Halep’e Yol Ver’ Kampanyası 13 Ocak’a Kadar Uzatıldı

Bingöl Belediyesi ve sivil toplum örgütleri, Halep için yardım kampanyası başlattı. Başkan Barakazi, daha önce alınan kararla 5 Ocak’ta sona erecek olan ‘Halep’e Yol Ver’ kampanyasının 13 Ocak tarihine kadar uzatıldığını söyledi.

‘Halep’e Yol Ver’ Kampanyası 13 Ocak’a Kadar Uzatıldı
Son Güncelleme :

03 Ocak 2017 - 8:18

Bu Haber 9 Kez Okundu

BİNGÖL – Belediye başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Belediyesi öncülüğünde Genç Belediyesi, İHH ve Memur – Sen ile birlikte başlatılan Halep için yardım kampanyasının 13 Ocak tarihine kadar uzatıldığını söyledi.

“13 OCAK’A KADAR UZATILDI”

Belediye Başkanı Barakazi, makamında yardım hakkında basın açıklaması düzenledi. Başkan Barakazi, “Sivil toplum kuruluşlarımızın kendi başlarına başlattıkları bir kampanya vardı. Bu kampanyanın biraz daha geniş çaplı gerçekleşmesi için, belediyeleri temsilen Genç Belediye Başkanı Hadi Topraktan ve sivil toplum örgütlerini temsil eden arkadaşlarımızla bir araya geldik. Diğer belediye başkanlarımızla da konuştuk. Burada onlar adına da konuşuyoruz. Daha geniş çaplı daha geniş katılımlı bir yardımın yapılabilmesi için bu kampanyanın 13 Ocak Cuma gününe kadar ortak bir uzatıyoruz. Şu ana kadar gerek belediyelerimiz, gerek sivil toplum örgütlerimiz bir takım yardımlar yapmış durumdalar. Bundan sonra da gelen katkıları birleştirip, Bingöl adına bir yardım kampanyası şeklinde de ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı düşünüyoruz. Kampanyamız, 13 Ocak tarihine kadar sürecek” dedi.

TOPRAKTAN: “BİRLİKTELİĞİMİZ SES GETİRSİN”

Genç Belediye Başkanı Mehmet Hadi Topraktan ise, “merkezin başlattığı kampanyayı hem desteklemek, sosyal yardımlaşma bilincini geliştirme amacıyla, bir birliktelikle fikrimizi amacımızı kamuoyuna duyurmak üzere sizlerle bir araya geldik. İnşallah bu birlikteliğimiz, Suriye’ye ya da mazlum Müslüman ülkelere yardım konusunda karşılık bulsun diye birlikteliğimizin ses getirmesini umuyorum. Mevcut İslam coğrafyasındaki sıkıntılar hepimizce malum. Ama biz birliktelik sağlayarak, onlar adına dünyaya haykırarak bir şeyler sağlama adına, inşallah önümüzdeki süreçte ses getirecek. İldeki belediyemize, ilçe belediyelerimize, STK temsilcilerimize teşekkür ediyorum Bizler de ilçe olarak karınca kararınca katkı sağlayacağız inşallah” dedi.

GİLİ: “DAHA GÜÇLÜ HALE GELECEĞİZ”

Bingöl İHH Başkanı Muhittin Gili, “Bu kampanyayla da belediye başkanlarımız ve diğer sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle daha da güçlü hale geleceğiz. Ben inanıyorum ki Bingöl’den daha fazla yardım tırları çıkacak ve birliktelik açısından da çok daha iyi olur. Bundan sonraki süreçte de birlikte çalışmanın daha faydalı olacağını düşünüyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde Bingöl’e bu kampanyayı yaymayı hedefliyoruz” dedi.

ÇELİK: “YARALARI SARMA ZAMANI”

Memur-Sen Başkanı Mücahit Çelik ise, “Şuan yaraları sarma zamanı, Ensar olma zamanı. İnşallah hiçbir ülke sahip çıkmasa bile, biz ümmetin birer fertleri olarak bu değeri kendimize şiar edinmiş insanlar olarak elimizden geldiği kadar genel merkezimiz ve Bingöl’deki STK’larla beraber ilk günden beri bir çalışma içerisindeyiz. Ayni ve nakdi yardımlar söz konusu. Diyanet İşleri Başkanlığının da bu işi ciddi manada sahiplenmesi bizleri son derece mutlu etmiştir. Bingöl’de de sağlanan imkânlarla beraber birlikte hareket edeceğiz inşallah. Hiç zaman kaybetmeden tüm imkânlarımızı seferber ederek, oradaki kardeşlerimizin yaralarını sarmaya gayret edeceğiz” dedi.

KAVA: BİNGÖL’DE DAHA BÜYÜK KARŞILIK BULACAK”

Basın açıklamasında konuşan Eğitim-Bir Başkanı Yunus Kava ise, “Bingöl Belediyesi, ilçe belediyelerimiz, Memur-Sen ve İHH, kardeşlerimize Ensar olmak amacıyla en üst manada kampanya başlattılar. İnşallah buradan yükselttiğimiz bu sesle kampanyanın Bingöl’de daha büyük bir karşılık bulacak ve kardeşlerimize Ensar olmanın gereğini yerine getirme adına İnşallah Bingöllü hemşerilerimiz her zamanki yine en üst seviyede duyarlılık gösterecektir. Bingöl’den yine Türkiye’ye örnek olabilecek düzeyde büyük bir yardımla bu Müslüman kardeşlerimize yardımcı olacağız” dedi.

Belediye başkanlık makamında düzenlenen basın açıklamasına Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Genç İlçe Belediye Başkanı Mehmet Hadi Topraktan, İHH Bingöl Şube Başkanı Muhittin Gili, Memur Sen Bingöl İl Başkanı Mücahit Çelik ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Yunus Kava katıldı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.