“Hastane Kampus Yanına Cami ve Misafirhane İstiyoruz” « Bingöl Güncel.tv

30 Kasım 2020 - 03:57

“Hastane Kampus Yanına Cami ve Misafirhane İstiyoruz”

Sağlık – Sen Bingöl Şubesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, 2017 yatırım programlarında yer alan ve yeni hastane yanına yapılacak olan toplamda 250 yataklı 2 hastanenin alanına cami ve misafirhane yapılmasını istendi.

“Hastane Kampus Yanına Cami ve Misafirhane İstiyoruz”
Son Güncelleme :

22 Ocak 2017 - 23:55

Bu Haber 2 Kez Okundu

Sağlık – Sen Bingöl Şubesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, 2017 yatırım programlarında yer alan ve yeni hastane yanına yapılacak olan toplamda 250 yataklı 2 hastanenin alanına cami ve misafirhane yapılmasını istendi.

Sağlık – Sen tarafından yapılan yazılı açıklamada, Devlet Hastanesinin yeni binasına taşınması, yeni hastanelerin 2017 yılı yatırım programına alınması ile “Hastane Kampus Projesi”nin hayata geçecek olmasının ilimizde büyük sevinçle karşılandığı belirtildi. Açıklamada, “Devlet Hastanesinin yeni binasına taşınmaya başlaması, eski hizmet binasının yıkılarak 100 yataklı yeni hastane ve yanına da 150 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin 2017 yatırım programına alınması ve “Hastane Kampus Projesi”nin 2019 yılında tamamlanacak olması vatandaşlarda büyük sevinçle karşılandı” denildi.

Sağlık-Sen Bingöl Şubesi Kadın Kolları Komisyonu adına yazılı bir basın açıklaması düzenleyen Komisyon Başkanı Fatma Gündoğdu; Hastane Kampus Projesinin çok önemli bir proje olduğunu, 2019 yılında tamamlanması ile birlikte her şeyin en iyisine layık olan ilimiz halkının ikinci basamak sağlık bina ihtiyacının uzun yıllar karşılanacağını, hemen yanında Belediyemizce tespit edilecek olan boş bir alana diğer birçok ilde olduğu gibi Cami ve Misafirhane yapılması ile vefakâr Bingöl halkının böylece dini ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanacağını dile getirdi. Gündoğdu, basın açıklamasında şunlara yer verdi:

“250 yataklı Bingöl Devlet Hastanesi, vefakâr halkımızın sabırlı bekleyişi, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Cevdet Yılmaz, Milletvekilimiz Sayın Enver Fehmioğlu ve İl Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger’in yoğun emekleri sonucu mutlu sona ulaşarak açıldı. Bunun yanı sıra “Hastane Kampus” olarak tabir ettiğimiz proje kapsamında 100 yataklı ek Devlet Hastanesi ve 150 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi projelerinin de 2017 yılı yatırım programına alınması hususu 14/01/2017 tarihli Mükerrer Resmi Gazetede yayımlandı. 250 yataklı hastanenin yanına 100 yataklı hastanenin yapılması ve hastane yatak kapasitesinin 350’ye çıkması, yine devlet hastanesinin yanına 150 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi inşa edilmesi ve şehir dışında bulunan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin bu alana gelmesi ile 2019 yılında bu alan tam anlamıyla bir hastane kampus olacak, vatandaşlarımız sağlık alanındaki fiziki yapı bakımından uzun yıllar sıkıntı yaşamayacaktır Bu konuda emeği geçen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Cevdet Yılmaz’a, Milletvekilimiz Sayın Enver Fehmioğlu’na, İl Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger’e ve Sağlık Bakanlığı yetkililerine buradan tekrar teşekkür ediyoruz. Ücra ilçe, belde ve köy ve mezralarda ikamet edip, bir vesile ile hastaneye uğrayan vatandaşlarımız, misafirhane olmadığı için ya tanıdıklarında kalmakta, ya hastane köşelerinde dinlenmeye çalışmakta veya mecburen otellerde kalmakta, dini vecibelerini yerine getirmeleri çok zahmetli olmaktadır. Bir vesile ile hastaneye gelen ve gece kalması mecburi olan hasta, hasta yakını ya da ziyaretçilerin gece konaklayabileceği bir misafirhane ile dini hassasiyeti ön planda olan vatandaşlarımızın dini vecibelerini yerine getirebileceği, kadın – erkek rahat bir şekilde abdest alıp, namaz kılabileceği, kısa süreliğine de olsa dinlenebileceği ve cami, misafirhane, kütüphane, lokanta ve çay ocağının birlikte olduğu cami&misafirhane projesi vatandaşlarımızın ihtiyaçları arasındadır. Vatandaşlarımız adına Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Cevdet Yılmaz’dan, Milletvekilimiz Sayın Enver Fehmioğlu’ndan, İl Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger’den ve Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’den “Hastane Kampus” yanında Cami&Misafirhane yapılmasını talep ediyoruz.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.