“Hedefimiz, Bölgenin İyi İllerinden Biri Olmak” « Bingöl Güncel.tv

17 Ocak 2021 - 05:40

“Hedefimiz, Bölgenin İyi İllerinden Biri Olmak”

İl geneli Okul Müdürleri ile 2017-2018 eğitim öğretim yılı yıl sonu değerlendirme toplantısı yapan İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, “İlimizde eğitim ve öğretimin başarısının arttırılması noktasında asıl hedefimiz bölgenin en iyi illerinden olmaktır” dedi.

“Hedefimiz, Bölgenin İyi İllerinden Biri Olmak”
Son Güncelleme :

28 Haziran 2018 - 9:12

Bu Haber 7 Kez Okundu

İl geneli Okul Müdürleri ile 2017-2018 eğitim öğretim yılı yıl sonu değerlendirme toplantısı yapan İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, “İlimizde eğitim ve öğretimin başarısının arttırılması noktasında asıl hedefimiz bölgenin en iyi illerinden olmaktır” dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin başkanlığında TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi toplantı salonunda İl geneli Okul Müdürleri ile 2017-2018 eğitim öğretim yılı yıl sonu değerlendirme toplantısı yapıldı.

Gerçekleşen toplantıya, Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Müdür Yardımcıları Yusuf Tokuş, Orhan Buğrahan, Şube Müdürleri Ömer Abdulaziz Döger, Orhan Seven, Mahmut Göçüncü, Ömer Şahin, Serhat Aran, Mehmet Arslan, Ahmet Cihan Korkutata ve tüm Okul Müdürleri katıldı

Engin; “düzenlenen toplantı, İlimizde örgün eğitim yapan kurumlarımızda eğitim, öğretim, yönetim ve işleyişe ilişkin hususlarla ilgili okul müdürlerimizle görüş alışverişinde bulunmak; 2017-2018 Öğretim yılı değerlendirmesini yapmak ve hedeflerimizi masaya yatırarak İlimizdeki eğitim öğretim seviye ve kalitesinin daha da artırılmasına yönelik tedbirler almak, ortak akılla hareket etmenin önemini vurgulayarak karşılaşılan sorunlarla ilgili görüş alışverişinde bulunmak, uygulamalarda birlikteliği sağlamak; öğrencilere rehberlik ve yönlendirme hususlarının başarıdaki önemi konusunu değerlendirmek amacıyla yapıldı” dedi.

“ASIL HEDEF İYİ İLLERDEN BİRİ OLMAK”

Milli Eğitim Müdürü Engin, asıl hedefin iyi iller arasına girmenin hedeflendiğini belirterek, şunları söyledi:

“İlimizde eğitim ve öğretimin başarısının arttırılması noktasında asıl hedefimiz bölgenin en iyi illerinden olmaktır. Bu gün bir değerlendirme toplantısı yaptık. Bu bizim bir başlangıç, bir mihenk noktamız olacaktır. Yapılacak çok iş var. Sizin temponuz, çalışma şekliniz ve bu işe ne kadar önem verdiğiniz sonucunda şekillenecektir. İnanıyorum ki her şey daha güzel olacak diyen Engin, eğitim öğretimde mazeret üretemeyiz unutmayalım ki ”Hiçbir mazeret başarının yerini tutamaz.”. Sizlerden ciddi gayret bekliyorum. Yapacağımız iş belli. Kendi eksikliğimizi bulup bunu tedavi etmek… Okulunuz sizlere göre şekil alır. Siz bu işi ne kadar ciddiye alırsanız öğretmenleriniz de o kadar ciddiye alır. Geçmiş senelere nazaran artan bir grafiğimiz var. Elde edilen bu sonuçlar yeterli mi? Elbette değil. Bunu her zaman söylüyorum hedefimizde bölgenin en iyi illerinden olmaktır. Bu bana hiçte zor gözükmüyor. Bunu hep beraber yapabiliriz. Yeter ki bunun olması için gerekli aklı kullanalım, gerekli gayreti gösterelim. Bu yıl önemli basamaklar çıktık, puan artırdık göğsümüz kabardı. TEOG’ta, YGS’ de dereceler elde ettik. Ben geçen seneki gösterdikleri performanstan ve bu yıl yapılan sınavlardaki puan artışından dolayı emek ve gayret sarf eden tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve eğitim camiamızın tüm çalışanlarına teşekkür ederek, başarılarının devamını diliyorum.”

Dilek ve temenniler kısmında Okul Müdürleri, böyle bir toplantı yapılmasından memnuniyet duyduklarını dile getirerek Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin’e teşekkürlerini ilettiler.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.