Hülakü: Bingöl’ün Deprem ve Sağlık Sorunlarına Dikkat Çekti
205 okunma

Hülakü: Bingöl’ün Deprem ve Sağlık Sorunlarına Dikkat Çekti

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Bingöl Milletvekili Ömer Faruk Hülakü, meclis genel kurulunda yaptığı konuşmada Bingöl'ün öncelikli sorununun deprem olduğunu ifade etti.

ABONE OL
Kasım 3, 2023 12:49
Hülakü: Bingöl’ün Deprem ve Sağlık Sorunlarına Dikkat Çekti
1

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Hülakü, göreve başladığı ilk günlerde yaptığı konuşmada Bingöl’ün deprem riskiyle başa çıkmak zorunda olduğunu belirtti ve depreme karşı hazırlık yapılana kadar bu konunun gündemlerinden düşmeyeceğini söyledi.

Hülakü, Bingöl’ün coğrafi konumu nedeniyle deprem riskinin yüksek olduğunu vurgulayarak, depremin bir şehrin sağlık, eğitim, barınma ve altyapı gibi tüm kurumlarına etki edebileceğini ifade etti. Ayrıca, sağlık kuruluşlarının durumunu eleştirerek, Bingöl’deki sağlık hizmetlerinin yetersizliğine dikkat çekti. Özellikle deprem anında hastanelerin yetersizliği ve sağlık personeli eksikliğinin büyük bir sorun oluşturabileceğini dile getirdi.

Ayrıca, randevu sorunları, uzman doktor eksikliği ve hastaların çevre illere sevk edilmesi gibi sağlık sorunlarına da değinen Hülakü, Bingöl halkının bu sorunlarla karşı karşıya kaldığını ifade etti. Sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi ve sağlık personeli eksikliklerinin giderilmesi gerektiğini vurguladı.

Hülakü, Bingöl’ün deprem riski ve sağlık sorunları konularındaki hassasiyetini koruyacaklarını ve halklarının haklarını savunmaya devam edeceklerini belirtti. Ayrıca, Bingöl’ün sorunlarının çözümü konusunda hükümeti sorumluluk almaya çağırdı. [BGHA]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.