“Kadını Darp Eden Şahsın Gerekli Cezayı Alması Gerekmektedir” | Bingöl Güncel.tvBingöl Güncel.tv

10 Mayıs 2021 - 01:28

“Kadını Darp Eden Şahsın Gerekli Cezayı Alması Gerekmektedir”

Aydemir, “Halkı ve toplumu korumak ile mükellef bu şahsın derhal gerekli cezalara çarptırılması gerekmekte ve beklenmektedir.”

“Kadını Darp Eden Şahsın Gerekli Cezayı Alması Gerekmektedir”
Son Güncelleme :

04 Mayıs 2021 - 11:08

Bu Haber 115 Kez Okundu

Halkın Demokratik Partisi (HDP) Bingöl Milletvekili, Karlıova ilçesinde meydana gelen şiddet olayını meclis gündemine taşıdı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yanıtlanması için bir soru önergesi sunan Aydemir, uzman çavuşun gerekli cezayı alması gerektiğinin altını çizdi.

Aydemir, önergesinde şu sözlere yer verdi:

“Bingöl Karlıova’da ikamet eden Rahime Ö. isimli yurttaş, çocuğunu kovaladığını iddia ettiği bir uzman çavuş tarafından ölümle tehdit edilip ardından darp edilmiştir.

Bingöl Turgut Özal TOKİ Evlerinde 2 Mayıs günü çocukları kovalayan uzman çavuşa tepki gösteren Rahime Ö., bu kişi tarafından önce tehdit edildiğini ardından şiddete maruz kaldığını ifade etmiştir. Şiddet gördüğü esnada burnu kırılan Rahime Ö.’ün raporları ile beraber görgü tanıklarının olduğu da bildirilmiştir. Halkı ve toplumu korumak ile mükellef bu şahsın derhal gerekli cezalara çarptırılması gerekmekte ve beklenmektedir.

Bu bağlamda;

1.) Rahime Ö.yü tehdit eden, şiddet uygulayan şahıs kimdir ve görevi nedir?

2.) Kolluk kuvvetleri şiddet serbestiyesi talimatlarını kimlerden almaktadırlar?

3.) Söz konusu şahsı görevden alacak mısınız?”