“Kapımız Onlara Daima Açıktır” | Bingöl Güncel.tvBingöl Güncel.tv

19 Mayıs 2021 - 02:42

“Kapımız Onlara Daima Açıktır”

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak; “Şehit aileleri ve gazilerimiz devletimizin emanetidir. İnşallah, bütün imkânlarımızla onların yanında olacağız. Kapımız daima şehit yakınlarına ve gazilerimize açıktır.”

“Kapımız Onlara Daima Açıktır”
Son Güncelleme :

14 Nisan 2021 - 9:50

Bu Haber 206 Kez Okundu

Bingöl Valiliği, Bingöl Belediyesi ve Bingöl Üniversitesinin yürütmüş olduğu “2021 Bingöl Kardeşlik Yılı” etkinlikleri kapsamında Bingöl Üniversitesi Yönetimi, Bingöl Şehit Aileleri, Gazileri ve İnsan Hakları (BİŞHAK) Derneği’ni ziyaret etti.

Bingöl Üniversitesi Yönetimi tarafından Bingöl Şehit Aileleri, Gazileri ve İnsan Hakları (BİŞHAK) Derneği’ne gerçekleştirilen ziyarete Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör yardımcıları; Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, Prof. Dr. Ramazan Solmaz, Prof. Dr. Hasan Çiftçi ile Üniversite Genel Sekreteri Mesud Öğmen katıldı.

BİŞHAK Derneği Başkanı Naim Tan tarafından karşılanan Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, dernek üyeleriyle bir araya gelerek BİŞHAK Derneği’nin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ziyaret programında konuşan Rektör Çapak, “Bu vatan uğruna canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi asla unutmayacağız. Şehit aileleri ve gazilerimiz devletimizin emanetidir. İnşallah, bütün imkânlarımızla onların yanında olacağız. Kapımız daima şehit yakınlarına ve gazilerimize açıktır.” ifadelerini kullandı.

Dernek Başkanı Naim Tan, üniversite Yönetimi tarafından gerçekleştirilen ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Üniversitemiz kısa zamanda çok hızlı bir şekilde büyüdü. Gençlerimizde milli birlik ve beraberlik bilinci ancak üniversitelerde oluşur. Bu anlamda üniversitelere büyük rol düşüyor. Gençlerimizin vatan uğruna canını siper eden şehitlerimizi ve gazilerimizi unutmamalarını istiyorum. ” dedi.

Program sonunda BİŞHAK Derneği Başkanı Naim Tan ve dernek üyeleri tarafından Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak’a Türk Bayrağı takdim edildi.