Karşı Karşıya Gelecekler
2354 okunma

Karşı Karşıya Gelecekler

Hat minibüslerinde kendilerine kötü davranıldığını iddia eden engelli dernekleri ile hat minibüsü kooperatifinin yönetici ve çalışanları aynı gün aynı yerde açıklama yapma kararı aldı.

ABONE OL
Eylül 29, 2022 17:07
Karşı Karşıya Gelecekler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şubesi, hat minibüslerinde engellilere kötü davranıldığını belirterek, Dörtyol Saat Kulesi önünde Cuma namazı sonrasında basın açıklaması yapma kararı aldı.

S.S. 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi de, halkın kooperatife karşı kışkırtıldığını belirterek, aynı yer ve saatte basın açıklaması yapma kararı aldı.

Basın açıklaması yapan S.S. 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi  Başkanı Nihat Kaya, son dönemlerde kooperatiflerine yönelik kara propaganda ve algı operasyonlarının yürütüldüğünü belirtti.

Kaya şunları söyledi: “Son günlerde bazı basın ve yayın kuruluşları ile sosyal medya hesaplarında kooperatifimizi ve çalışanlarımızı zan altında bırakacak ve toplumu bize karşı kışkırtarak kooperatifimize zarar vermeyi amaçlayan gerçek dışı ithamlarda bulunulmaktadır.

Özellikle 22.09.2022 tarihinde meydana gelen ve sosyal medyada gündemleştirilen engelli dernekleri tarafından istismar edilerek kullanılan ve engelli vatandaşın araca alınmadığı hadisesi ile ilgili olarak görüntüleri kamuoyu ile paylaşmamıza rağmen ortada bir kasıt varmış gibi servis edilmesi bizleri son derece üzmüştür. Paylaşmış olduğumuz kamera görüntülerinden de anlaşılacağı üzere bahsi geçen hadisede araç tam hareket etmişken geriden gelen bir vatandaşın son anda araca binmeye çalıştığı ve kaptanın da görüş açısının yeni binen yolcular tarafından kapatılmış olması sebebiyle bu vatandaşı fark etmemesi üzerine hiç de arzu etmediğimiz tatsız olay meydana gelmiştir. Bu hadiseden dolayı üzgün olduğumuzu ve yaralanan vatandaşımız ve kamuoyundan özür dilediğimizi belirtmek isteriz.

Tüm gerçekler ortadayken olayın bazı sivil toplum kuruluşları tarafından istismar edilmesi veya edilmeye çalışılması kabul edilebilir değildir. Kazada yaralanan vatandaşın basına verilen görüntülerinde elleri alçıya alınmış ve sanki bu yaralanmalar ve kırıklar o kazada meydana gelmiş gibi servis edilmiştir. İlgili kurumlardan ricamız ilgili vatandaşa ait olaya ilişkin tetkik ve sonuçlarının kamuoyuyla paylaşılmasıdır.

CUMA GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI YAPACAĞIZ

Yine bazı sivil toplum kuruluşlarının kooperatifimize karşı bir eylem ve basın açıklaması yapacağı hususunda bazı duyumlar almaktayız. Şunu çok net ifade etmek isteriz ki; bizler de bunca zamandır hakkımızda yapılan kara propagandalara ve algı operasyonlarına karşı tüm çalışanlarımız ile birlikte Cuma günü aynı yerde ve saate basın açıklaması ve eylem yapacağız. Birilerinin sivil toplum kuruluşu arkasına sığınarak bundan rant elde etmesine ve görevli olduğu kamu hizmetini aksatmasına ve gerçekleri manipüle etmesine müsaade etmeyeceğiz.”

ENGELLİ DERNEKLERİ DE AYNI YER VE SAATTE AÇIKLAMA YAPACAK

Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şu Başkanı Mücahid Korkutata da, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, engellilerin haklarının korunması ve Bingöl Belediyesinin halk otobüsü alması için 30 Eylül Cuma günü Dörtyol Saat Kulesi önünde Cuma namazı sonrasında basın açıklaması yapacaklarını, ardından Bingöl Belediyesi önünde oturma eylemi yapacaklarını belirtmişti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.