“Katliamlara Sessiz Kalmak Vahşete Ortak Olmaktır” « Bingöl Güncel.tv

18 Ocak 2021 - 17:22

“Katliamlara Sessiz Kalmak Vahşete Ortak Olmaktır”

Bingöl Merkez Dörtyol Saat Kulesi önünde bir araya gelen, Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu’na bağlı derneklerin üye ve gönüllüleri, Suriye’nin Halep şehrinde yapılan saldırıları kınadı.

“Katliamlara Sessiz Kalmak Vahşete Ortak Olmaktır”
Son Güncelleme :

04 Aralık 2016 - 22:06

Bu Haber 14 Kez Okundu

Bingöl “İslami Kardeşlik ve Dayanışma platformu” Halep’te sivillere yönelik gerçekleştirilen saldırıyı basın açıklaması yaparak kınadı. Açıklamada, “Bu katliamlara sessiz kalmak vahşete ortak olmaktır” ifadelerine yerildi. İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platform adına basın açıklamasını Yusuf Boğatekin okudu.

“SURİYE’DE HER GÜN ONLARCA İNSAN AĞIR BOMBARDIMANLAR ALTINDA KATLEDİLİYOR”

Platform adına basın açıklamasını okuyan Yusuf Boğatekin, Halep’te insanlık suçu işlendiğini belirterek, “Özellikle Halep’i kuşatan küresel ve yerel zorbalar gün geçtikçe zulümlerini artırmakta ve yaşlı, çocuk, kadın, genç demeden mazlum Halep halkına ölüm yağdırmaktadırlar. Ve maalesef bu vahşetin bilançosu gün geçtikçe artmakta ve yürekleri burkan bir insanlık trajedisi yaşanmaktadır. Bütün dünyanın gözü önünde Halep yok oluyor. 15 Kasım’dan bu yana Halep’te katledilenlerin sayısı 700’ü aşmış bulunmakta ve 2 bin 500’den fazla insan da yaralanmış vaziyettedir. Kenti son haftalarda kuşatan gözü dönmüş katil çeteleri, kontrolü ele geçirmek için gece gündüz demeden saldırılarına devam etmektedirler. Bugün bu ağır saldırılar altında kalan 300 bin sivil insan en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak hale gelmiş, ölümle ve açlıkla pençeleşmektedir” şeklinde konuştu.

“BU KATLİAMLARA SESSİZ KALMAK VAHŞETE ORTAK OLMAKTIR!”

Boğatekin, “Üzülerek ifade etmek istiyoruz ki, bu manzara karşısında haince sessizliğe gömülen dünya kamuoyu, bir kez daha bu asrın vicdanında muhakemesini kaybetmiş ve insanlık adına utanılacak bir pozisyona gelmiştir. Ahlaktan yoksun siyasal hesaplaşmaların ortaya çıkardığı bu manzaraya sessiz kalmak, hiçbir şekilde izahı mümkün olmayan bir durumdur. Halep’teki feryada kulaklarını tıkayan ve görmezlikten gelenlere söyleyecek bir tek sözümüz vardır;  “Bu katliamlara sessiz kalmak vahşete ortak olmaktır!” diye konuştu.

“HALEP TÜM DÜNYANIN GÖZÜ ÖNÜNDE YANIYOR”

Boğatekin, “Halep tüm dünyanın gözü önünde yanıyor. Hiçbir insani kaygı gözetilmeden, apaçık bir ateş yağmuruyla yakılmak isteniyor. Kadim İslam medeniyetinin göz bebeği olan şehirlerimiz, adeta silinmek isteniyor. Halep yanıyor, ama boyun eğmeden, onuruyla direnerek şehadete yürüyor. Halep, üzerine ölü toprağı serpilmiş bir ümmetin aleyhinde, Allah’a şahitlikte bulunarak direniyor. Halep ümmetin suskunluğunu, acizliğini, konforcu, nemelazımcı sinmişliğini yerin dibine batırırcasına vakur ve izzetle yalnız Allah’a dayanarak ümmetin şerefini koruyor” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.