Kava: “Kazanımlarımız, Örgütlü Mücadelemizin Eseridir” « Bingöl Güncel.tv

17 Ocak 2021 - 21:57

Kava: “Kazanımlarımız, Örgütlü Mücadelemizin Eseridir”

Eğitim Bir Sen’in Ankara’da düzenlenen eğitim programında konuşan Bingöl Şube Başkanı Yunus Kava, “Amaca ancak örgütlü mücadeleyle ulaşılır. Elde ettiğimiz kazanımlar, örgütlü mücadelemizin eseridir” dedi.

Kava: “Kazanımlarımız, Örgütlü Mücadelemizin Eseridir”
Son Güncelleme :

03 Ocak 2017 - 8:38

Bu Haber 14 Kez Okundu

Eğitim Bir Sen, Ankara Kızılcahamam’da eğitim programı düzenledi. Düzenlenen program hakkında bilgi veren Bingöl Şube Başkanı Yunus Kava, sendikalarının teşkilat eğitimlerinin hız kesmeden devam ettiğini söyledi. Kava, “Eğitim-Bir-Sen yerelde ve Genel Merkez çapında eğitim faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Son olarak 18-20 Kasım 2016 tarihleri arasında Ankara-Kızılcahamam’da İş Yeri TemcileriFormatörEğitim Programı yapıldı” dedi.

“FORMATÖR PROGRAMIMIZ, HİZMET SENDİKACILIĞIMIZI DAHA DİRİ TUTACAK”

Eğitim-Bir-Sen Bingöl Şube Başkanı Yunus Kava teşkilat eğitiminin önemine dikkat çekerek, “Vizyon belgemizde açıkladığımız işimize, içimize ve dışımıza yolculuğun her bir aşamasında mesafe kat ederek yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Bu kapsamda planladığımız teşkilat eğitimlerimiz kademe kademe ilerleyerek devam ediyor. Türkiye’de daha nitelikli bir sendikacılığın icra edilmesi, sendikal bilincin artması için teşkilat eğitimlerimiz yeni bir aşamaya gelmiştir. Daha önce şube başkanları, şube başkan yardımcıları, ilçe temsilcilerimizle devam edilen eğitim programlarımız iş yeri temsilcileri için planladığımız   ‘Sendika Formatörlüğü Eğitim Programı’ hizmet sendikacılığımızı alanda daha diri tutacaktır” dedi.

“ANCAK ÖRGÜTLÜ MÜCADELE İLE AMACA ULAŞILIR”

İş Yeri Temsilcilerine yönelik düzenlenen İş Yeri Temsilcileri Eğitim Programında konuşan Yunus Kava, “Amaca ancak örgütlü mücadeleyle ulaşılır. Elde ettiğimiz kazanımlar, örgütlü mücadelemizin eseridir. Tarihi kazanımlarla taçlandırarak ulaştığımız bugünkü nokta, inanç, duygu ve gönül birliğiyle, birlikte yürüttüğümüz kararlı mücadelenin sonucudur ama hak ederek, ter akıtarak, birbirimize tutunarak geldiğimiz bu nokta asla yeterli değildir. Bizim davamız her türlü gündelik hesap ve çekişmenin ötesinde, ilerisinde millet davası, medeniyet davasıdır. ‘Öncü medeniyet’ idealimiz, hayallerimizi, özlemlerimizi ve hedeflerimizi tüm sınırları, sınıfları aşan bir nitelikle genişletiyor. Aldığımız eğitimler hayata geçirildiğinde gerçek anlamını ve karşılığını bulur, sendika içi eğitimler örgütlü birlikteliklerin yürüyüşüne canlılık, dirilik katar” şeklinde konuştu.

“BİRLİKTE YAPTIK, BİRLİKTE BAŞARDIK”

Olağan Genel Kurul’da görev talip olduklarında, vizyon ve hedef noktasında taahhüt başlıklarının birçoğunu gerçekleştirdiklerini ifade eden Kava, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “İçimize yolculuk hedefimizin gereği olarak teşkilat eğitiminde önem veriyoruz. Bugünkü programımız da içimize yolculuğumuzun önemli bir parçasıdır. İçimize yolculuk hedefimizin gereği olarak eğitim alanına dair hazırlanan raporlar, araştırma ve yayınlar sesi değil, sözü yükseltme noktasında takdirle karşılanıyor. Şimdiye kadar hazırlanan eğitim raporları içerisinde en kapsamlısı Eğitime Bakış 2016 İzleme ve Değerlendirme Raporudur. Kılık-Kıyafet Raporu, sivil itaatsizliğimizin ve kılık kıyafet serbestliği için halen devam eden eylem kararımıza meşruiyet kazandırmıştır. Akademik sendikacılığı önemsiyoruz bunun için çalışmalar yapıyoruz mutfakta hazır olan ve hazırlıkları devam eden çalışmalarımız var bu çalışmaları önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız. Bunları birlikte yaptık, birlikte başardık. Bize hız katan, destek veren, talep ve teklifleriyle azmimizi artıran teşkilatımızın, sizlerin varlığı, sözümüzü vadesinden önce yerine getirmemizi kolaylaştırdı, kolaylaştıracak.”

Eğitim programında, Necmeddin Eyyüpkoca “Teşkilat Kültürü”, Akif Yakışır “Sendikal Temsil ve Algı Yönetimi” Fırat Tanık ise “Kazanımlar” başlıklı sunumlar yaptı.Eğitim programını tamamlayan katılımcılara Sendika Eğitim Sertifikası takdim edildi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.