Kayıp Hasan Amca İçin Arama Çalışmaları Sürüyor | Bingöl Güncel.tvBingöl Güncel.tv

10 Mayıs 2021 - 01:51

Kayıp Hasan Amca İçin Arama Çalışmaları Sürüyor

Bingöl’de, 17 Nisan’da evden çıkan ve bir daha haber alınamayan Alzheimer hastası Hasan Göçük (85) için başlatılan arama çalışmaları, 10’uncu günde 300 kişilik ekiple sürdürülüyor. Çalışmalarda iz takip köpekleri ve dron da kullanılıyor. 

Kayıp Hasan Amca İçin Arama Çalışmaları Sürüyor
Son Güncelleme :

26 Nisan 2021 - 16:11

Bu Haber 130 Kez Okundu

Olay, 17 Nisan’da Genç ilçesine bağlı Balgöze köyü kırsalında meydana geldi. Evden öğle saatlerinde hayvanlarını kontrol etmek için çıktığını söyleyen, Alzheimer hastası Hasan Göçük, bir daha dönmedi. Bunun üzerine ailesi, durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Valilik koordinesinde İlçe Jandarma Komutanlığı, AFAD, Kuzey Yüzü Dağcılık Kulübü ve Diyarbakır Ulusal Arama Kurtarma Derneği ekipleri ile güvenlik korucuları ve köy sakinlerinden oluşan 300 kişilik ekip ile Göçük için başlatılan arama çalışmaları, 10’uncu günde de sürdürülüyor. Çalışmalarda iz takip köpekleri ve dron da kullanılıyor.

Aramalara ilişkin açıklama yapan Bingöl AFAD Eğitim Şube Müdürü Sedat Doğan, çalışmaları geniş alana yaydıklarını belirterek,” Bize gelen 17.04.2021 tarihindeki ihbarla ekiplerimizle birlikte yola çıkıp aksam saat:20:00 sıralarında buraya vardık. Şahsın ilk görüldüğü yerden başladık aramalara ilk akşam yaptığımız arazi aramalarında gece ve karanlık olması nedeniyle tam anlamıyla arazi araması yapamadık. Ertesi sabah Jandarma Komutanlığı, AFAD, güvenlik korucuları, SAR, Kuzey Yüzü Dağcılık Kulübü, Diyarbakır Ulusal Arama Kurtarma Derneği ve köy halkı olmak üzere 300’e yakın ekiple birlikte arazi araması yaptık aynı şekilde iz takip köpeklerimiz ve dronlarla yaptığımız çalışmalarda herhangi bir ize rastlamadık maalesef 10’uncu gündeyiz çalışmalarımız halen devam ediyor. Arama konusunda ekiplerimizle birlikte bayağı uzak alanlara yayıldık bu kadar alanı aşması mümkün değil çünkü fiziki ve vücut şartlarını göz önünde bulundurduğumuz zaman bu kadar büyük alanı aşması mümkün değil bizim ve arama kurtarma ekiplerinin yaptıkları aramalarda her hangi bir bulguya ve ize rastlamadık. Şahsı bulana kadar aramalarımız devam edecektir.” dedi.

Haberin Videosu