Kaymakam Taner Bolat, Göreve Başladı « Bingöl Güncel.tv

24 Kasım 2020 - 20:24

Kaymakam Taner Bolat, Göreve Başladı

İçişleri Bakanlığı’nın 1 Aralık mülkü amirleri atama kararnamesiyle Burdur Ağlasun ilçe Kaymakamlığı’ndan Kiğı ilçesine atanan Kaymakam Taner Bolat, ilçeye gelerek mesaiye başladı.

Kaymakam Taner Bolat, Göreve Başladı
Son Güncelleme :

11 Ocak 2017 - 8:36

1 Aralık 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan kararname ile Kiğı ilçe Kaymakamlığına atanan Taner Bolat, Kiğı’da üç yıl görev yapacak.

TANER BOLAT KİMDİR?

1983 yılında Konya Ereğli’de doğdu. 2001 yılında Konya Ereğli Atatürk Lisesi’nden birincilikle mezun oldu. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini birincilikle kazandı. 2005 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu. 2006 yılında Kasımpaşa Deniz Orduevi Müdürlüğünde askerlik görevini yerine getirdi. 2007 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakamlık sınavını birincilikle kazandı. 2008 yılında Antalya Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare mesleğine başladı. 2008/2009 yıllarında Konya Ereğli Kaymakam Yardımcısı, Yozgat Aydıncık ve Uşak Karahallı Kaymakamı olarak görev yaptı. 2010 yılında bir yıl süre ile yabancı dil eğitimi almak üzere İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere’ye görevlendirildi.

Kastamonu Hanönü, Ordu Mesudiye ve Konya Ahırlı Kaymakamı olarak görev yaptı. 2014 yılında Burdur ili Ağlasun İlçesine Kaymakam olarak atanmış aynı yıl İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsünde Kamu Yönetimi alanında uzmanlık eğitimi almak üzere bir yıl süre ile görevlendirilmiştir. Çok iyi derecede İngilizce, İtalyanca ve Almanca ile az derecede Çince bilmektedir.

Mersin Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu da olan Taner Bolat, halen Karabük Üniversitesi Uzaktan Eğitim Mühendislik Fakültesinde Bilgisayar Mühendisliği lisans ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde İşletme alanında yüksek lisans eğitimine tez aşamasında devam etmektedir.

reklam