“Kılıçdaroğlu, Adana Halk Buluşmasında Uyuşturucu Bağımlılığıyla Mücadeleye değindi”
2367 okunma

“Kılıçdaroğlu, Adana Halk Buluşmasında Uyuşturucu Bağımlılığıyla Mücadeleye değindi”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Halk Buluşması'nda uyuşturucu bağımlılığıyla mücadeleye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Uyuşturucu bağımlılığının bir hastalık olduğunu vurguladı.

ABONE OL
Mayıs 26, 2023 18:36
“Kılıçdaroğlu, Adana Halk Buluşmasında Uyuşturucu Bağımlılığıyla Mücadeleye değindi”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Halk Buluşması’nda Türkiye’nin son 10 yılda uyuşturucu kaçakçılığının merkezi haline geldiğini belirterek, uyuşturucuyla mücadelede siyasetçilerin ve toplumun birlikte hareket etmesi gerektiğini vurguladı.

Kılıçdaroğlu, uyuşturucu baronlarına karşı mücadele edeceğini ve köklerini kazıyacağını belirterek, Türkiye’den uyuşturucu kaçakçılığının tamamen tasfiye edilmesi gerektiğini vurguladı. Uyuşturucuyla mücadelede polisin, savcıların ve mahkemelerin güçlendirilmesi gerektiğini de dile getirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, uyuşturucu kullanımının toplumun her kesiminde yaygınlaştığını belirterek, bu konuyu ele almanın siyasi bir tercih olduğunu söyledi. Uyuşturucu kaçakçılığına aracılık eden şahısların yasalarca korunduğunun ve bu duruma son verilmesi gerektiğinin de altını çizdi.

Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada madde bağımlılığının aileler üzerindeki olumsuz etkilerine ve her evde huzurun sağlanmasının önemine vurgu yaptı. Uyuşturucu kaçakçılığının ülke ekonomisini olumsuz etkilediğini ve önlenmesi gerektiğini belirtti.

Uyuşturucu baronlarına karşı mücadele etmeyenleri oy kullanırken desteklememeleri konusunda vatandaşları uyaran Kılıçdaroğlu, toplumu ve siyasileri uyuşturucuyla mücadelede üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye çağırdı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.