Kılıçdaroğlu’ndan Gelin Bu Eşiği Aşalım
1606 okunma

Kılıçdaroğlu’ndan Gelin Bu Eşiği Aşalım

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Alevi" notuyla paylaştığı videoda ilk kez oy verecek gençlere seslenerek önemli mesajlar verdi.

ABONE OL
Nisan 20, 2023 00:47
Kılıçdaroğlu’ndan Gelin Bu Eşiği Aşalım
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Kılıçdaroğlu, gençlere hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye’de başlamak üzere olan yeni hayatın seslerine dikkat çekti. Kendisinin de Alevi olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, kimliklerin değil, karakterlerin ve değerlerin önemli olduğunu vurguladı. Oy kullanmanın önemine vurgu yapan Kılıçdaroğlu, gençlerin ülkenin geleceğinde etkili olabilmeleri için sandığa gitmeleri gerektiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, gençlere, tek bir oyun bile ülkeyi mezhep tartışmalarından, ayrışmalardan kurtarabileceğini ve daha adil, özgür, zengin bir ülke hayalini gerçekleştirebileceğini belirtti. Kimlikler yerine başarıları ve ortak hayalleri konuşmaları gerektiğini ifade etti. Alevilik gibi kimliklerin değil, doğruluk, dürüstlük, ahlak ve erdem gibi değerlerin önemli olduğunu vurguladı. Kılıçdaroğlu, gençleri ayrıştırıcı sistemi kökünden yıkmaya, değişime katılmaya ve eşikleri birlikte aşmaya davet etti.

Kılıçdaroğlu’nun videoda gençlere yaptığı çağrı, umut ve değişim vurgularıyla dolu oldu. Gençleri, oy kullanarak ülkenin geleceğinde söz sahibi olmaya, kimlikler yerine değerlere ve ortak hayallere odaklanmaya teşvik etti. Ayrıştırıcı kimlik tartışmaları yerine birlikte çalışarak, başarıları ve ortak değerleri konuşma çağrısı yaptı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.