Kızılboğa: “Yapılan Zamlar Milletin Belini Büktü”
397 okunma

Kızılboğa: “Yapılan Zamlar Milletin Belini Büktü”

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, Ülke ekonomisinin halk üzerinde olumsuz etkiler oluşturduğuna dikkat çekerek, Bingöl’de de halkın geçinemediğini ve mutsuz olduğunu söyledi.

ABONE OL
Kasım 11, 2022 21:05
Kızılboğa: “Yapılan Zamlar Milletin Belini Büktü”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, ülke ekonomisinin halk üzerinde olumsuz etkiler oluşturduğuna dikkat çekti.

“ÇİFTÇİ VE BESİCİ MUTSUZ, GEÇİNEMİYOR”
Başkan Kızılboğa, “Bingöl’de en önemli sorun işsizlik. İşsizliğin her geçen gün arttığı bir şehirde insanların mutlu olması beklenemez. Çiftçilerimiz her geçen gün artan girdi maliyetleri karşısında ezilmektedir. Çiftçi üretmezse, aç kalırız, dışa bağımlı bir ülke haline döneriz. Besicilik, Bingöl için önemli bir geçim kaynağıdır. Besicilerimiz, üretimden el çekmeye başladı. Yem fiyatları artmaya devam ediyor. Çiftçi ve besici, mutsuz. Geçinemiyor. Halka tepeden bakanlar, yanlarına gelmeyenler ise çıkıp halkın her şeyden memnun olduğunu söylüyor. Halka diyorlar ki; ‘Az yiyin, az yakın, geçinmeye çalışın.’ Bunları önce siz yapın, maaş almayın, saray masraflarını azaltın, bizde halk olarak az yiyip geçinmeye çalışacağız” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.