DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 322029-0,29%
Bingöl
22°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

KOSGEB Başvurularında Son Gün 20 Ekim
3 okunma

KOSGEB Başvurularında Son Gün 20 Ekim

11 Ekim 2017 08:34
KOSGEB Başvurularında Son Gün 20 Ekim
0

BEĞENDİM

KOBİGEL Destek Programı kapsamında açıklanan ‘Üretim ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli Ürünlerin ve KOBİ’lerin Payının Arttırılması’ Proje Teklif Çağrısı başvuruları için son gün 20 Ekim 2017 Cuma günü olarak açıklandı.

KOSGEB Bingöl Destek Merkezi Müdürü Naci Özdemir, KOBİGEL Destek programının proje teklif çağrısı başvuruları için son günün 20 Ekim 2017 Cuma günü olduğunu açıkladı. Özdemir, açıklamasında şunları söyledi:

“Katma değerli ve ileri teknolojili sektörler Türkiye ekonomisinin üretim ve dış ticaret yapısının değişmesinde öncü rol oynamaktadır. Misyonu KOBİ ve girişimcilerin rekabet güçlerini geliştirecek destek ve hizmetler sunarak ekonomik ve sosyal kalkınmadaki paylarını artırmak olan KOSGEB tarafından, bu anlayış doğrultusunda, imalat sanayiinde hedeflenen yapısal dönüşümün aktörü olacak KOBİ’lerin desteklenmesi için “Üretim Ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli Ürünlerin ve Kobi’lerin Payının Arttırılması” konulu proje çağrısı hazırlanmıştır.Proje çağrısının hedef kitlesi, imalat sektöründeki KOBİ’lerdir. Proje sunacak işletmelerin KOSGEB Veri tabanına kayıtlı ve aktif olmaları gerekmektedir” dedi.

“1 MİLYON LİRAYA KADAR DESTEK”

Özdemir, 300 bin geri ödemesiz, 700 bin de geri ödemeli olmak üzere toplamda KOBİ’lere 1 milyon lira destek sunulduğunu belirterek, “Bilanço usulünde defter tutmak kaydıyla; Orta Yüksek ve Yüksek teknolojili sektörlerdeki KOBİ’lerin tümü başvuru yapabilecek, orta düşük ve düşük teknolojili sektörlerdeki KOBİ’lerde ise 2016 yılı net satış hasılatının en az 300 bin TL ve yıllık ortalama çalışan sayısının en az 3 olması şartı aranacaktır. İşletmelerin proje bütçe tekliflerinin, 2016 yılı net satış hasılatını aşmaması gerekecektir.Proje çağrısı ile işletme başına 300 bin TL’ye kadar geri ödemesiz, 700 bin TL’ye kadar geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon TL’ye kadar destek verilebilecektir.İşletmelerin aşağıda belirtilen konulardan birinde hazırlayacağı projeler, çağrı kapsamında desteklenecek olup, proje çağrısının toplam bütçesi 500milyon TL’dir” dedi.

DESTEK KONULARI ŞÖYLE

“Dördüncü sanayi devrimine hazırlık: üretimde nesnelerin interneti uygulamaları, orta yüksek ve yüksek teknolojili sektörlerin üretim ve ihracattaki ağırlığının arttırılması, katma değeri yüksek üretim yapısına geçiş, ihracat kapasitesinin arttırılması ve yeni pazarlara açılım, mikro ölçekli işletmelerde tasarım – mühendislik imkân ve kabiliyetlerinin geliştirilmesi ve ölçek büyütme, bilişim teknolojisi alt yapısının güçlendirilmesi, enerji verimliliğinin arttırılması, yeşil üretime geçiş.”

“SON GÜN 20 EKİM 2017 CUMA”

Proje başvurularının 20 Ekim 2017 Cuma günü sona ereceğini belirten Özdemir, açıklamasının devamında şunları söyledi: “

Proje çağrısı için başvuru sistemi 20 Ekim 2017 günü saat 23.59’da kapatılacaktır. Son başvuru tarih ve saatinden önce onaylanmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı ve 2016 KOBİ Beyannamesi onaylı işletmeler, veri tabanı giriş şifreleri ile sisteme girerek başvurularını oluşturabilecektir.Proje teklif çağrısı hakkında detaylı bilgiye ‘http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6370/imalat-sanayi-sektorundeki-kobilere-500-milyon-tl-destek’ web sayfasından ulaşabilir, sorularınız için Müdürlüğümüz ile 0426 213 13 44 telefon numarasından irtibata geçebilirsiniz.”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.