Kur’an Araştırmaları Tezli Yüksek Lisans Programı Açıldı
243 okunma

Kur’an Araştırmaları Tezli Yüksek Lisans Programı Açıldı

Bingöl Üniversitesinin Karşılaştırmalı Kur'an Araştırmaları Tezli Yüksek Lisans Programı YÖK’ten onay aldı.

ABONE OL
Ağustos 17, 2022 21:51
Kur’an Araştırmaları Tezli Yüksek Lisans Programı Açıldı
1

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl Üniversitesinin, Kıraat İlmi Enstitüsü “Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı” bünyesinde açmayı planladığı ve Türkiye’de ilk olan “Karşılaştırmalı Kur’an Araştırmaları Tezli Yüksek Lisans Programı” YÖK tarafından onaylandı. Yeni programın açılması ile birlikte Kıraat İlmi Enstitüsü çatısı altındaki tezli yüksek lisans program sayısı 2’ye yükseldi.

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Karşılaştırmalı Kur’an Araştırmaları Tezli Yüksek Lisans Programını açma taleplerinin YÖK tarafından onaylanmasından memnuniyet duyduklarını ifade etti. Rektör Çapak, “Kıraat İlmi Enstitüsü bünyesinde açmayı planladığımız Karşılaştırmalı Kur’an Araştırmaları Tezli Yüksek Lisans Programı için YÖK’e yaptığımız başvuru onaylandı. Kıraat İlmi Enstitüsü Türkiye’de alanında açılan ilk Enstitü olduğu gibi yeni açılan bu program da yine Ülkemizde alanındaki ilk lisansüstü programdır. Bu vesileyle çalışmalarımızı titizlikle yürütmekteyiz. Açılması düşünülen programları ülkemizin kıraat alanında önde gelen hocalarıyla beraber tartışarak ve inceleyerek İslam dünyasına ve bilim dünyasına kazandırmaya çalışıyoruz. Talebimizin onaylanmış olması bizleri memnun etti. Üniversitemize ve bilim camiasına hayırlı olsun” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.