KÜSİ Çalışmaları Devam Ediyor « Bingöl Güncel.tv

17 Ocak 2021 - 04:02

KÜSİ Çalışmaları Devam Ediyor

Türkiye Kamu – Ünversite – Sanayi İşbirliği (KÜSİ) çalışmaları devam ediyor.

KÜSİ Çalışmaları Devam Ediyor
Son Güncelleme :

04 Kasım 2016 - 0:07

Bu Haber 11 Kez Okundu

Bingöl Türkiye Kamu – Ünversite – Sanayi İşbirliği (KÜSİ)planlama ve geliştirme kurulu üniversite ve sanayi işbirliğinin sağlanması amacıyla çalışmalarına devam ediyor.Bingöl KÜSİ Planlama Geliştirme Kurulu olarak Üniversite – Sanayi işbirliğinin güçlendirilmesi adına Elazığ’ın Baskil ilçesinde üretime başlayan ve bölgedeki sayılı önemli fabrikalardan biri olan SEZA Çimento A.Ş’ ye ziyaret gerçekleştiriidi.

Ziyaret Bingöl Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Mesut İlhan, Bingöl Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Temsilcisi Prof. Dr. İbrahim Tükoğlu, Bingöl KOSGEB Müdürü Naci Özdemir, Fırat Kalkınma Ajansı Bingöl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsa Telimen ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü Mühendisi İlyas Karaman’ın ve Bingöl Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali İnan, Bingöl Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kazım Pıhtılı, Üniversitenin İnşaat Mühendisliği Yapı Malzemesi Anabilim Dalı Başkanı Yard.Doç. Dr. Fethi İşsever, Ulaştırma Anabilim Dalı Başkanı Yard. Doç. Dr. MürsatMuhabi, Araştırma Görevlisi Ali Erçetin ile beraberlerindeki Bingöl Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerinden yaklaşık 50 öğrenciden oluşan heyet ile gerçekleştirilmiştir. Fabrika ziyaretinde Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık KÜSİ Planlama Geliştirme Kurul üyelerimizi ve Bingöl Üniversitesi öğrencilerini ağırladı.

Ziyaret esnasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının destekleri hakkında bilgilendirme sunusu gerçekleştirilecek bir toplantı düzenlendi ve fabrikanın gerçekleştirmeyi düşündüğü yatırımlarda veya oluşturmayı düşündükleri Ar-Ge Merkezi oluşum aşamalarında yararlanabilecekleri Bakanlık destekleri anlatıldı. Toplantı sonrasında Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık öncülüğünde heyetimiz ve öğrenciler ileri teknoloji ile üretim gerçekleştirilen fabrikada hammadde ulaşımından nihai ürün çıktısına kadar tüm üretim aşamaları ve laboratuarlarında teknik incelemelerde bulunarak Mühendislik Fakültesi öğrencileri ve öğretim elemanlarımız için verimli bir teknik gezi gerçekleştirildi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.