Muhasebecilere Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi | Bingöl Güncel.tvBingöl Güncel.tv

19 Mayıs 2021 - 02:53

Muhasebecilere Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Bingöl Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından Bingöl Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Bingöl İl Temsilciliği üyelerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Muhasebecilere Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
Son Güncelleme :

14 Mart 2017 - 8:26

Bu Haber 34 Kez Okundu

Bingöl Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından Bingöl Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Bingöl İl Temsilciliği üyelerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Bingöl Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, 9 Mart’ta, Bingöl Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Bingöl İl Temsilciliği üyelerine yönelik Bingöl Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü konferans salonunda “Artı İstihdam Programı ile Teşvikler ve Kurumsal Hizmetler” hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıda 687 Sayılı KHK ile 4447 Sayılı Kanunun Geçici 17.Maddesi ile getirilen yeni istihdam teşviki ve Sosyal Güvenlik Kurumunca uygulanan diğer tüm teşvikler ile “Artı İstihdam Programı ile teşviklerin kapsamı, kimlerin hangi şartlarda teşviklerden yararlanacağı konularında bilgilendirme yapıldı.

Toplantıya Bingöl İl Müdürü Muzaffer Çakar, İŞKUR İl Müdürü Halis Erdoğan, SGK ve İŞKUR Müdür Yardımcıları, kurumların ilgili birim yetkilileri ve Bingöl Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Bingöl İl Temsilciliği üyeleri katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan SGK İl Müdürü Çakar; “Artı İstihdam Programı’nın” 687 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununa geçici 17 nci maddesi doğrultusunda yayınlanan SGK Başkanlığının 2017/10 nolu Genelgesinin yayınlandığını ifade ederek bu Genelge hükümlerine göre programdan yararlanabilmek için gerekli şartların gerçekleşmesi gerektiğini ifade ederek şartları taşıyan tüm işverenlerimizin teşvikten yararlanabileceğini belirtti.

İŞKUR İl Müdürü Erdoğan konuşmasında, işbaşı eğitim programları hakkında bilgilendirme yaparak bu programın devamında da “Artı İstihdam Programından” faydalanılabileceğini, bu sayede işbaşı eğitim boyunca tüm giderlerin İŞKUR tarafından, program bitiminde en az program süresi kadar istihdam yükümlülüğü sürecinde bile “Artı İstihdam Programından” istifade edilebileceğini ifade etti.

Sunum şeklinde gerçekleştirilen Bilgilendirme Toplantısı, SMMMO Temsilcilerinin gerek bilgilendirme yapılan konuda ve gerekse genel sorunlar hakkındaki sorularının Bingöl SGK İl Müdürlüğü birim yetkililerince cevaplandırılması ile devam etti.

Toplantı da ayrıca kayıtdışı istihdam ve olumsuz sonuçları konularında ise çözüm önerileri tartışıldı.

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler odası üyeleri gerçekleştirilen Bilgilendirme toplantısı nedeniyle Bingöl SGK İl Müdürü Çakar’a ve İŞKUR İl Müdürü Erdoğan’a teşekkür etti.