Orman Fakültesi Açılırsa Bölgede İlk Olacak! | Bingöl Güncel.tvBingöl Güncel.tv

19 Mayıs 2021 - 03:07

Orman Fakültesi Açılırsa Bölgede İlk Olacak!

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak’ı makamında ziyaret eden heyet, sundukları ek raporda orman fakültesinin açılması durumunda bölgede ilk olacağını iletti.

Orman Fakültesi Açılırsa Bölgede İlk Olacak!
Son Güncelleme :

14 Nisan 2021 - 10:08

Bu Haber 213 Kez Okundu

Bingöl Ülkü Ocakları Başkanı Mesut Boğatemur, Türkiye Kamu Sen, Türk-Sağlık Sen İl Başkanı Kenan Alban, Türk Tarım Orman-Sen İl Başkanı Sıddık Ağırbaş ve Bingöl Orman İşletme Müdürlüğü İş Yeri Temsilcisi Mehmet Sarıdağ Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak’ı makamında ziyaret etti.

Bingöl’e Orman Fakültesinin kurulması için 12 Mart 2021 tarihindeki sunulan raporda bulunan eksiklikleri gidererek hazırlanan ek rapor, yeniden Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak’a sunuldu.

Rektör Çapak, Hali hazırda Bingöl’ün kalkınması ve gelişmesi için Tıp, Hukuk ve Eczacılık fakültesi açılmasının daha elzem olduğunu belirterek, 3 Fakülteden birinin açılması durumunda Orman Fakültesinin açılması için gerekli girişimlerde bulunacağını söyledi.

Bingöl Ülkü Ocakları İl Başkanı Mesut Boğatemur, Türk-Sağlık Sen İl Başkanı, Türk Tarım Orman-Sen İl Başkanı ve Orman İşletme Müdürlüğü İş Yeri Temsilcisi, Orman Fakültesinin yanı sıra Tıp, Hukuk ve Eczacılık fakültesi açılması için her türlü desteği vereceklerini belirtti.

Heyet ek raporda, ülke genelinde bulunan 12 orman fakültesi hakkındaki bilgileri, orman muhafaza memuru ve mühendis atanma durumlarını ve son olarak İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde açılan orman fakültesi bilgisini rektör Çapak’a sundu.

Heyet, Orman Fakültesi’nin Bingöl’de açılması durumunda Doğu Anadolu’nun ilk fakültesi olacağının da altını çizdi.