DOLAR 16,7027 -0.04%
EURO 17,5390 -0.2%
ALTIN 969,440,06
BITCOIN 314550-6,66%
Bingöl
25°

AÇIK

03:28

İMSAK'A KALAN SÜRE

Özateş: “Yoldaki Sorun, Hava Şartlarından Kaynaklandı’
8 okunma

Özateş: “Yoldaki Sorun, Hava Şartlarından Kaynaklandı’

20 Aralık 2017 01:07
Özateş: “Yoldaki Sorun, Hava Şartlarından Kaynaklandı’
0

BEĞENDİM

Bingöl’de, yaklaşık 8 ay önce yaşanan sel felaketinin ardından yıkılan Abdullah Bazencir Köprüsü, yeniden yapılması için ihale edilmişti. Köprünün trafiğe açılışının ardından, yolda yaşanan tahribat nedeniyle yol trafiğe kapatılıp tadilat işlemleri sona erdikten sonra tekrar trafiğe açılmıştı.

Özateş İnşaat Sahibi Ahmet Özateş, yolda meydana gelen sorunlar ve köprünün yapım işi hakkında açıklamalarda bulundu. Özateş, açıklamasında “Bingöl Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce ihalesi yapılan Bahçelievler Mahallesi Çapakçur Karayolu ve Yaya Köprüleri yapım işi firmamız uhdesinde kalarak 27.09.2017 tarihinde sözleşmesi yapılmış 29.09.2017 tarihinde yer teslimi yapılarak işe başlanılmıştır. İşin süresi 75 takvim günü olup sözleşme bedeli 6.349.522 T.L dir” dedi.

“İMALATLARIN TOPLAMI 6 MİLYON LİRA”

Yapılan imalatların 6 Milyon lira, sözleşme bedelinin ise 6 Milyon 300 bin Lira civarında olduğunu belirten Özateş, açıklamasında “Sözleşme kapsamında Kürük su isale hattının deplase işleri Selden zarar gören araç köprüsünün yıkımı ve enkazının kaldırılması imalatları, 1 adet araç köprüsü imalatı, Araç köprüsünün uzunluğu 71 mt olup genişliği 24 mt dir. 2 adet yan ayak 6 adet orta ayak ve yaklaşım perdelerinden oluşan araç köprüsünde 69 adet 24 mt uzunluğunda öngörmeli kiriş imalatları yapılmıştır. Araç yolu bağlantı yollarının tüm parke taşları sökülerek yolun dolgu imalatları yapılmış, yaklaşım dolgu imalatları pmt imalatları asfalt imalatları ve parke bordür imalatları yapılmıştır. Yine Yaya köprüsü imalatı yapılmış olup 2 adet yan ayak 1adet orta ayak yaklaşım perdelerinden oluşan 40 mt uzunluğunda 6 adet 12 mt lik öngörmeli kiriş imalatı yapılmıştır. Ayrıca aşağı çarşı yaya köprüsünün giriş çıkışlarında parke bordür yol imalatları yapılmıştır. Araç köprüsünden aşağı çarşı yolu bağlantı yolları yapılmış bağlantı yollarında 110 mt uzunluğunda 4,3 mt yüksekliğinde 2,75 mt radye den oluşan demirli perde beton imalatları ve 7 mt genişliğinde yol kesiti oluşturularak yolun dolgu, pmt ve asfalt imalatları yapılmıştır. Sözleşme bedeli 6.349.522 T.L olup Yapılan tüm imalatların toplam bedeli 6.000.000 T.L dir” ifadelerine yer verdi.

“HAVA ŞARTLARINDAN DOLAYI ASFALTTA TAHRİBAT OLUŞTU”

Hava şartlarından dolayı tahrip olan asfaltın yenilendiğini belirten Özateş, “İmalatların bitimine müteakip araç köprüsü trafiğe açılmış fakat asfalt imalatlarında hava şartlarından dolayı satın aldığımız asfaltta kısmi sıkıntıların çıkması nedeniyle yol tekrar trafiğe kapatılarak eski yapılan Asfalt binder tabakasındaki kısmi bozulmalar düzeltildikten sonra emisyon atılarak aşınma tabakasından oluşan yeni bir asfalt tabakası serimi yapılarak yol trafiğe açılmıştır. İşe ait geçici kabul henüz yapılmamış olup, Kurum tarafından uygun görülmesi halinde geçici kabul yapılarak ödeme yapılacaktır. Sözleşme kapsamında asfalt imalatı Binder takası olup, 2018 sezonunda Bingöl Belediyesi tarafından Asfalt Binder tabakası üzerine aşınma tabakası atılması gerekmekte idi. Yapılacak aşınma tabakasının Bingöl Belediyesine maliyeti takribi 500.000 TL. olup firmamız tarafından aşınma tabakası asfalt imalatları bila bedel ile yapılmıştır” şeklinde konuştu.

Özateş, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“YEREL FİRMALARIN DESTEKLENMESİ GEREKİYOR”

 “Bingöl ilinin yerel firması olarak bugüne kadar yapılan tüm işlerimizde gerekli dikkat özen gösterilerek zamanında ve eksiksiz yapılmış firmamızın geçmişten bugüne kadar yapmış olduğu tüm işlerden dolayı teşekkürlere layık görülmüştür. Bahçelievler Mahallesi Çapakçur Karayolu ve Yaya Köprüleri yapım işini firmamız zamanından önce yaparak Bingöl’deki tüm yerel firmaların müteahhitlik alanında tecrübelerini bir kez daha ispat ederek yerel firmaların desteklenmesi gerekliliğini kamuoyuna bir kez daha duyurmuştur.”

“FİRMAMIZ, KAZANÇLARINI KATKI SUNMAK İÇİN BAĞIŞLAMAYI TAAHÜT ETTİ”

“Firmamız Bahçelievler Mahallesi Çapakçur Karayolu ve Yaya Köprüleri yapım işinin sözleşmesini yaptıktan sonra İlimizde sosyal alanda katkı sunmak üzere Bingöl sporun ilimize değer katması amacıyla 500.000 T.L bağış yapmayı ve yine İlimizde eğitimlerine katkı sunmak üzere öğrencilerimize 240.000 T.L burs vermeyi taahhüt etmiş kısacası yapılan işbu işlerden dolayı tüm kazançlarını katkı sunmak üzere bağışlamayı taahhüt etmiştir.”

“FİRMANIN BİR KABAHATİ BULUNMUYOR”

“Hava şartlarından dolayı imalatı yapılan asfalttaki kısmi sıkıntılardan dolayı öncelikle firmanın bir kabahatinin olmadığını mevsim şartlarından dolayı kısmi bozulmaların olduğunu dile getiren bilen önyargıdan uzak onurlu, şerefli feraset sahibi Bingöl halkından öncelikle özür diliyoruz. Ayrıca zamanında ve eksiksiz yapılan firmanın öncelikle itibar güven ilkelerinden ödün vermeyeceğinin gerekliliğinin bilinmesini ve siyasi hesaplar peşinde koşan, Bingöl ve Bingöl halkının yerel yöneticilerinin yaptığı tüm hizmetlerden dolayı eleştiren klavye delikanlılarının Bingöl iline hiçbir katkı sunamayan ön yargılı şahsiyetlerin ön yargılarından ırak, el ele vererek saygı sevgi seviyesinde demokratik eleştiri sınırlarında kalmak şartıyla, Bingöl iline müspet katkı sunmalarını gönülden dileyerek yaşanabilir bir Bingöl için el ele vererek İlimizde yapılması gereken hizmet ve yatırımlar için Kamuoyunda gündem oluşturmalarını ve yerel müteahhitlerimizi iş adamlarımıza destek olunması dileğiyle, Bingöl halkına sevgi ve saygılarımı sunarım.”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.