Özel Çocuklar, 19 Mayıs Bayramı’nda Engelsiz Sanat ve Spor Etkinliğinde Bir Araya Geldi
432 okunma

Özel Çocuklar, 19 Mayıs Bayramı’nda Engelsiz Sanat ve Spor Etkinliğinde Bir Araya Geldi

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde düzenlenen Engelsiz Sanat ve Spor projesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda özel çocukların coşkusunu yansıttı.

ABONE OL
Mayıs 19, 2023 17:00
Özel Çocuklar, 19 Mayıs Bayramı’nda Engelsiz Sanat ve Spor Etkinliğinde Bir Araya Geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Paydaş ol Derneği tarafından gerçekleştirilen etkinlik, Türkiye’de bir ilki temsil ederek özel çocukları ve normal çocukları bir araya getirdi. Alışveriş merkezinde düzenlenen etkinlikte, özel çocuklar ve normal çocuklar, atık malzemelerden tasarladıkları kıyafetlerle bir defile gerçekleştirdi.

Etkinlik kapsamında görme engelli bir çocuk, piyano çalarak yeteneğini sergiledi ve karma bir ritim grubu oluşturdu. Paydaş ol Dernek Başkanı Dilek Çakır, yaklaşık yedi ay boyunca özel çocuklara yüzme ve hareket eğitimleri verdiklerini ve Lüleburgaz’ın ilk özel spor kulübünü kurduklarını belirtti. Projenin amacının, özel çocukların sanat, kültür ve spor alanlarında eğitim almasını sağlamak ve diğer normal çocuklarla bir araya gelerek farklı olmadıklarını göstermek olduğunu vurguladı.

Çakır ayrıca, Lüleburgaz’da havuz bulunmamasına rağmen, özel bir kolejden destek alarak özel çocuklarla yaptıkları çalışmalarla il birinciliği elde ettiklerini ve Türkiye şampiyonluğu için ilimizi temsil edeceklerini belirtti. Projenin gerçekleştirilmesinde kurumlar yerine özel bir kolejin desteğinin daha fazla olduğunu ifade eden Çakır, özel çocukların projelere dâhil edilmesi konusunda devlet ve özel okulların ayrım yapmadan fırsat eşitliği sağlamasını söyledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bingöl Güncel tv'nin Youtube Kanalına Ücretsiz Abone Olabilirsiniz!