Pi’nin Yaşamı Kreş ve Gündüz Bakım Evi, çocukların geleceğine ışık oluyor
1535 okunma

Pi’nin Yaşamı Kreş ve Gündüz Bakım Evi, çocukların geleceğine ışık oluyor

- Pi'nin Yaşamı Kreş ve Gündüz Bakım Evi, uzman kadrosu, tam donanımlı mekanıyla 0-6 yaş grubundaki çocukları donanımlı şekilde geleceğe hazırlıyor

ABONE OL
Ekim 1, 2022 17:09
Pi’nin Yaşamı Kreş ve Gündüz Bakım Evi, çocukların geleceğine ışık oluyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl’de eğitimci Yelda Kişi tarafından kurulan ve ebeveynlerin çocuklarını güvenle teslim ettiği bir liman olan Pi’nin Yaşamı Kreş ve Gündüz Bakım Evi, minik yüreklerin geleceğini inşa ediyor.

Yıllardır bu alanda çalışan Yelda Kişi, sektörde edindiği tecrübelerin ardından azmetti ve verdiği emeklerinin sonucunda Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi’nde Pi’nin Yaşamı Kreş ve Gündüz Bakım Evi’ni kurmayı başardı.

Modern mimariyle hazırlanan Pi’nin Yaşamı Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde 0-6 yaş grubundaki çocuklara hizmet veriliyor.

Alanında uzman personeller yaş gruplarına göre oluşturulan sınıflarda eğitim veriyor.

Rengarenk, refah bir ortamda çocuklar ve bebekler huzurlu bir ortamda verimli vakit geçiriyor.

Gün sonunda ailelerin güvenle teslim edilen çocuklara, okul öncesi eğitimlerin verilmesi sağlanıyor.

Bakım evinden ziyade bir eğitim yuvası olan Pi’ni yaşamında robotik kodlama, resim, müzik, ritim ve perküsyon, serbest zaman etkinliği, dini bilgiler, İngilizce, matematik, zeka oyunları ve satranç gibi eğimler veriliyor.

“Sadece bakım evi veya kreş değil”

Pi’nin Yaşamı Kreş ve Gündüz Bakım Evi Kurucusu Yelda Kişi, 2021 yılının kasım ayında kreşlerini açma kararı aldıklarını anlatarak, 3 ay süren inşaat sürecinin ardından hizmet vermeye başladıklarını aktardı.

Kendisinin bu alanda 5 yıl öğretmenlik yaptığını dile getiren Kişi, şunları paylaştı:

” Pi’nin Yaşamı Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde ziyade okul olarak çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almalarını istiyoruz. Çocuklarımız, tecrübeli ve uzman kadroyla masal tadında bir hayat sürdürmelerini istiyoruz. Bizlere çok soruluyor, neden Pi’nin yaşamı? Pi bilinmeyen bir sayı, herkes bunu bilir. Ben çocuklarımızın bilinmeyen yaşamlarını, bilinen bir yaşam olarak öne sürdürmek istiyorum. Çocuklarımız robotik kodlama, resim, müzik, ritim ve perküsyon, serbest zaman etkinliği, dini bilgiler, İngilizce, matematik, zeka oyunları ve satranç gibi eğitimlerinin daha kademeli ve güzel almalarını istiyoruz. Çocuklarımız daha önceden sadece bakım evinde eğlensinler, zaman geçirsinler diye adlandırılıyordu. Ama biz bunu yapmak istemiyoruz. Biz çocuklarımızın daha kaliteli zaman geçirmelerini ve daha iyi eğitim almalarını hedefliyoruz.”

“Dünyayı minikler yönetecek”

Kişi, “Gelecekte bizleri, dünyayı minikler yönetecek. Onun için onlara güzel bir eğitimle destek vermek istiyoruz.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.