“Sağlığımız Tehlike Altında” | Bingöl Güncel.tvBingöl Güncel.tv

15 Nisan 2021 - 17:07

“Sağlığımız Tehlike Altında”

Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı Çaytepe Köyü’nde fosseptik çukuru taşınca, lağım suları Çaytepe ovasında gelişi güzel akıyor. Vatandaşlar, yetkililerden seslerine kulak vermesini istiyor.

“Sağlığımız Tehlike Altında”
Son Güncelleme :

08 Nisan 2021 - 8:56

Bu Haber 143 Kez Okundu

Genç ilçesine bağlı 70 hanelik Çaytepe köyünde, yaklaşık 20 yıl önce köy içi kanalizasyonu yapıldı.  Aradan geçen süre zarfı içerisinde zaman zaman tıkanan kanalizasyon şebekesi, son zamanlarda yaşanan tıkanıklıktan dolayı Çaytepe ovasına gelişi güzel akmakta. Yaşanan durumdan ötürü hem vatandaşların hem de hayvan sağlığının tehlike altında olduğunu ifade eden Çaytepe köyü sakinleri, yetkililerden soruna çözüm üretmelerini bekliyor.

Konu ile ilgili görüş belirten vatandaşlar: “Çaytepe köyünün açık olan kanalizasyonu köyün alt tarafında açık bir şekilde geçmektedir. Köy okuluna birkaç yüz metre mesafede bulunan açık kanalizasyondan dolayı öğrenciler de büyük sorun yaşamakta. Bu alan aynı zamanda hayvanların geçtiği güzergahta bulunuyor ve yıllarca üstü açık bir şekilde akmakta. Burada su ihtiyacını gideren birkaç tane hayvanımızı kaybettik  Yıllardır süren bu durum var defalarca ilgili mercilere dememize rağmen hiç bir çözüm bulamıyor lütfen yetkililer sesimizi duysun.”