Sağlık Çalışanlarına Organ Bağışı Eğitimi
190 okunma

Sağlık Çalışanlarına Organ Bağışı Eğitimi

Bingöl Devlet Hastanesi, '3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası' etkinlikleri çerçevesinde sağlık çalışanlarına organ bağışı eğitimi verdi.

ABONE OL
Kasım 9, 2023 16:10
Sağlık Çalışanlarına Organ Bağışı Eğitimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl Devlet Hastanesi, ‘3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde sağlık çalışanlarına organ bağışı eğitimi verdi. İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Veysel Tosun’un katıldığı eğitimde, organ bağışının önemi vurgulanırken, toplumun bu konuda daha duyarlı olması gerektiği vurgulandı. Ayrıca, sağlık personelinin organ bağışı konusunda sorumluluk alarak çevrelerini ve toplumu bilinçlendirmesi gerektiği belirtildi.

Eğitimde ayrıca Anestezi Uzmanı Maşallah Çakırer, “Beyin Ölümü ve Donör Bakımı” konularında detaylı bilgilendirmelerde bulundu. Organ naklinin aşamaları, organ bağışının önemi ve tıbbi açıdan organ nakil sürecinin ayrıntıları ele alındı.

Organ Bağışı Birimi Hemşiresi Reyhan Karacadağ ise, organ bağışı toplamak amacıyla yürüttükleri çalışmaları anlattı. Organ bağışının bilinçlenen toplumda artış gösterdiği, ancak hala istenilen düzeyde bağış alınamadığına dikkat çekildi. Karacadağ, bağışçıların beyin ölümü sonrası ailelerin yaklaşımlarının önemli olduğunu ve bu konuda daha fazla duyarlılık gerektiğini ifade etti.

Eğitime İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Veysel Tosun, hastane başhekimi Uzm. Dr. Samet Tatlı, hastane idarecileri ve personel katıldı. [BGHA]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.