‘Dönemimizde Hukukun Gereğini Yaptık’ | Bingöl Güncel.tvBingöl Güncel.tv

19 Mayıs 2021 - 01:52

‘Dönemimizde Hukukun Gereğini Yaptık’

Bingöl eski Belediye Başkanı Serdar Atalay: Dönemimizde biz hukukun gereğini yaptık. İşhanı’nı geri aldık. Belediye tapuyu geri almakla her bakımdan kârlıdır.

‘Dönemimizde Hukukun Gereğini Yaptık’
Son Güncelleme :

22 Ekim 2020 - 10:32

Bu Haber 55 Kez Okundu

Bingöl eski Belediye Başkanı Serdar Atalay: Dönemimizde biz hukukun gereğini yaptık. İşhanı’nı geri aldık. Belediye tapuyu geri almakla her bakımdan kârlıdır.

Belediye İş Hanının satılması ve ardından açılan davalar ile ilgili tartışmalar sürüyor. Belediye İş Hanının satışının ardından Bingöl Belediyesi satışı durdurmak için dava açmış ardından açılan karşı davada Belediye’nin 26 milyon TL ödeme yapması kararlaştırıldı. HDP Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Aydın Bürçün, yargı kararının ardından, belediye mallarına haciz konmaması için meclis kararı aldıklarını açıklamış HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, konuyu verdiği soru önergesiyle TBMM’ye taşımıştı.

Belediye’nin 26 milyon TL ödeme yapacağını basından öğrendiğini söyleyen Bingöl eski Belediye Başkanı Serdar Atalay, dönemimizde hukukun gereğini yaptık ve tapuyu geri aldık diyerek sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Bizden önceki dönemde İşhanı 5 milyon küsur bedelle satılmıştı! Yine bizden önce, satışın iptal edilmesi ile ilgili açılan dava vardı. Biz göreve geldikten sonra İşhanı satışının iptaliyle ilgili süreç bitti ve iptal kararı kesinleşti!” dedi. Atalay açıklamalarına şöyle devam etti:

‘HUKUKEN ZORUNLU OLARAK YAPILMASI GEREKEN TAPU İPTAL VE TESCİL DAVASINI AÇTIK’

“İşhanı satışı iptal olunca hukuken zorunlu olarak yapılması gereken tapu iptal ve tescil davasını açtık! Yerel mahkeme ve Yargıtay bizi haklı buldu, davayı kazandık! Tapuyu Bingöl Belediyesi adına almak için ödenecek parayı, kuruş ilave etmeden kişilere iade ettik! Tapuyu aldık.!”

‘İŞHANI BİNGÖL’ÜN EN DEĞERLİ YERİ’

“Bizden sonra fazla bedel almak için Bingöl Belediyesi aleyhine açılan davanın yakın zamanda sonuçlandığını ve ilave yaklaşık 20 milyon TL ödeneceğini medyadan okudum. İşhanı Bingöl’ün en değerli yeri! Mahkemeler, uzman kurum ve bilirkişilerden görüş alarak bu kararları verirler!”

‘GERİ ALMAK İÇİN DAVA AÇMASAMIYDIK’

“Sonuçta; Dönemimizde biz hukukun gereğini yaptık! İşhanı’nı geri aldık! Sadece ödenen parayı iade ettik! Ne yani, İşhanı’nı alanların istediği gibi, geri almak için dava açmasa mıydık? İşhanı’ndaki 91 işyerinin Bingöl Belediyesine 7 yıldır kira ödemesi yapmasını sağlamasa mıydık..?”

‘BELEDİYE TAPUYU GERİ ALMAKLA KARLIDIR’

“Bingöl Belediyesi işhanı civarında 1 işyerinin değeri esas alındığında, şahıslara ödenecek toplam paraya kıyasla, doğru bir yöntemle yapılacak ticaretten elde edilecek gelirin daha fazla olacağını hesaplamak zor olmasa gerek! Belediye tapuyu geri almakla her bakımdan kârlıdır..!”