Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması yapıldı « Bingöl Güncel.tv

24 Kasım 2020 - 23:35

Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması yapıldı

15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu koordinesinde Kutlu Doğum Etkinlikleri kapsamında Bingöl geneli İmam Hatip Ortaokulları arası Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması yapıldı.

Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması yapıldı
Son Güncelleme :

22 Nisan 2017 - 11:45

15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu koordinesinde Kutlu Doğum Etkinlikleri kapsamında Bingöl geneli İmam Hatip Ortaokulları arası Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması yapıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği İmam Hatip ortaokulları arası Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi kapalı spor salonunda büyük katılımla gerçekleştirildi.

Bilgi yarışmasına Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Arslan, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Yarışma öncesi kısa bir konuşma yapan Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Arslan; “Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması Geleneksel olarak yaptığımız bir yarışma. Bu yıl da büyük bir katılımla gerçekleştirdik. Emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Amacımız Efendimizin hayatını öğrenci kardeşlerimizin bir nebze olsun öğrenmelerini, anlamalarını ve yaşamalarını sağlamaktır. Bu sınavın kaybedeni olmayacaktır, sizler içinde olmasın çünkü sizler burada peygamberimizin hayatını öğrendiniz, öğrenmeye çalıştınız bu açıdan hepinizi yürekten tebrik ediyorum” dedi.

İl geneli 16 ortaokulun katıldığı bilgi yarışmasında 15 soru soruldu. Yarışma sonunda eşitliğin bozulmaması üzerine yedek sorulara geçildi, yedek sorularda 130 puan alarak üçüncü olan Solhan İmam Hatip Ortaokulu olurken, yarışmanın birinci ve ikincilerini belirlemek için sorulan 15 yedek sorularda da eşitlik bozulmayınca yarışmanın birincisi çekilen kura ile belirlendi. Çekilen kura sonucunda 140 puanla Yenibaşak İmam-Hatip Ortaokulu birinci olurken, yine 140 puanla 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu ikinci, Solhan İmam Hatip Ortaokulu ise üçüncü oldu.

Birinci olan okul öğrencilerine çeyrek altın, ikinci ve üçüncü olan okula hediye çeki ve plaket hediye edildi.

Yarışma sonucu dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilirken yarışmaya katılan tüm öğrencilere katılım belgesi ve kitap hediye edildi. Yarışmada birinci olan öğrencilerin ödüllerini Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Arslan verirken, ikinci olan öğrencilerin ödüllerini 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mahir Araboğa, üçüncü olan öğrencilerin ödüllerini ise Cumhuriyet Kız İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ahmet Gökmen verdi.

reklam