Solhan Öğretmen Evi Ne Zaman Yapılacak?
184 okunma

Solhan Öğretmen Evi Ne Zaman Yapılacak?

Yeniden Refah Partisi Solhan İlçe Başkanı Abdullah Bildik, Solhan'da bulunan Öğretmen Evi'nin 2022 yılı Şubat ayında yıkıldığını, ancak yeni bir binanın inşa edilmediğini ve ne zaman yapılacağına dair herhangi bir açıklama yapılmadığını belirtti. Bildik, bu konuda biran önce harekete geçilmesi gerektiğini vurguladı.

ABONE OL
Ekim 26, 2023 12:38
Solhan Öğretmen Evi Ne Zaman Yapılacak?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Solhan Öğretmen Evi’nin 2021 yılı yatırım programına alınması için İl Milli Eğitim Müdürü tarafından teklifte bulunulduğunu ve bu teklife Bingöl Valisi ve milletvekillerinin destek verdiğini hatırlattı. Ancak 2022 yılı itibariyle hala yeni bir bina inşa edilmediğini ve Öğretmen Evi’nin Yatılı Bölge Okulu Pansiyonunda hizmet verdiğini belirtti. Bildik, ayrıca 2023 yılına dair de herhangi bir çalışma veya gelişme olmadığını ifade etti.

Bildik, ilçede otel hizmeti olmadığı için dışarıdan gelen diğer misafirlerin de mecburi olarak bu binada konakladığını ve buradaki konaklama koşullarının yetersiz olduğunu dile getirdi. Bu nedenle, 2021 yılında beklenen Öğretmen Evi projesinin yeniden gözden geçirilerek, ilçenin ihtiyaçlarını en az 20 yıl sonrasına kadar karşılayabilecek bir projeyle hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Bildik, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilere seslenerek, ilçenin ihtiyaçlarının karşılanması için birlikte mücadele etmeye çağrıda bulundu ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve kaymakamlıktan bu hizmete öncelik verilmesini beklediklerini ifade etti. [BGHA]

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.