Sp Milletvekili, Karlıova-Yedisu Yolunu Sordu! | Bingöl Güncel.tvBingöl Güncel.tv

15 Nisan 2021 - 18:07

Sp Milletvekili, Karlıova-Yedisu Yolunu Sordu!

Saadet Partisi (SP) Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Karlıova- Yedisu karayolu ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlaması için bir soru önergesi verdi.

Sp Milletvekili, Karlıova-Yedisu Yolunu Sordu!
Son Güncelleme :

06 Nisan 2021 - 9:43

Bu Haber 153 Kez Okundu

Saadet Partisi (SP) Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, TBMM’ye bir soru önergesi sunarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yanıtlanmasını talep etti.

Karaduman, önergesinde şu sözlere yer verdi:

“Bingöl Karlıova-Yedisu ilçeleri arasındaki yol aynı zamanda Bingöl-Erzincan bağlantısını da sağlamaktadır. Uzun zamandır belirtilen yol güzergâhında can kaybına sebep olan kazalar gerçekleşmektedir. Önceki dönemlerde bölgedeki yol sorunuyla ilgili çeşitli vaatler dillendirildiği halde gerekli düzenlemeler yapılmamıştır. Karayolunda gerekli çalışmaların yapılarak kaza riskinin azaltılmasıyla birlikte ulaşımın kolaylaştırılması beklenmektedir.

Bu bağlamda;

  1. Bakanlığınızın Bingöl-Erzincan ve Karlıova-Yedisu ilçeleri arasında yol yapımı, düzenleme çalışması projesi var mıdır?
  2. 2021 yılı yatırım programında bahsi geçen bölgeler yer almakta mıdır? Bu bölgeler için de kaynak ayrılmış mıdır?
  3. Yedisu-Üçdamlar mevkiinin stabilize yoldan asfalt ve bölünmüş yola çevrilmesi projesi var mıdır?
  4. Bakanlığınız süresinde bölgede yol yapım veya onarım çalışması yapılmış mıdır? Yapılan bakım ve onarım çalışmalarının maliyeti toplamda ne kadar olmuştur?”