Suriye’ye 40. İnsani Yardım Tırı
499 okunma

Suriye’ye 40. İnsani Yardım Tırı

Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsan Yardım Derneği (Bingöl İHH) tarafından Suriye’deki savaş mağdurları için yapılan yardım kampanyası kapsamında Bingöl’den toplanan yardımları taşıyan Tır, Hatay’ın Reyhanlı İlçesinde bulunan İHH Reyhanlı Kriz Koordinasyon Merkezine gönderildi.

ABONE OL
Eylül 20, 2022 17:37
Suriye’ye 40. İnsani Yardım Tırı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsan Yardım Derneği (Bingöl İHH) tarafından Suriye’ye yönelik devam eden yardım kampanyası kapsamında Bingöl’den toplanan yardımları taşıyan tır Hatay’ın Reyhanlı İlçesinde bulunan İHH Reyhanlı Kriz Koordinasyon Merkezine, oradan da Cilvegözü sınır kapısı üzerinden Suriye’deki mültecilere dağıtmak üzere gönderildi. 

 “40’INCI YARDIM TIRININ SURİYEYE GÖNDERDİK”

Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsan Yardım Derneği (Bingöl İHH) tarafından düzenlenen uğurlama töreninde konuşan Dernek Başkanı Muhittin Gili, yardımların Suriye’deki ihtiyaç bölgelerine ulaştırılacağını belirterek, “40. insani yardım tırımızı Suriyeli kardeşlerimize gönderdik. Un, dayanıklı ekmek, su ve giyim malzemelerinden oluşan yardım tırı (Değeri 220 Bin TL), Suriye’de iç savaştan olumsuz etkilenen insanların acısını hafifletmek için bölgeye gönderdik. Bingöl İHH olarak 2022 yılında toplamda 6. insani yardım tırımızı Suriye’ye göndermiş olduk” dedi.

“ROTAMIZ İYİLİK, YÜKÜMÜZ İNSANLIK”

Yapılan çalışmalarla Suriye’deki kalıcı yıkımın hafifletilmesi amaçlandığına vurgu yapan Gili, “Suriyeli mazlumlar için yaptığımız yardım kampanyası kapsamında 19 Eylül 2022 tarihinde yardım tırımızı gönderdik. İHH Reyhanlı Lojistik Koordinasyon Merkezine gönderilen yardım tırı, Cilvegözü sınır kapısından Suriye’deki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırmış olacağız. Bizim dinimiz inanların kardeş olduğunu, inanların sıkıntılarını Müslümanların paylaşması gerektiğini beyan ediyor. Bu amaçla yardımlarımıza devam ediyoruz. Yardımlarda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun” şeklinde konuştu. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.