SÜTAŞ tesislerinin kapasite artışına ÇED olumlu kararı verildi
433 okunma

SÜTAŞ tesislerinin kapasite artışına ÇED olumlu kararı verildi

SÜTAŞ Bingöl tesislerinde 16 bin 574 olan mevcut büyükbaş hayvan kapasitesi, 27 bin 534’e çıkarılacak.

ABONE OL
Nisan 12, 2023 20:45
SÜTAŞ tesislerinin kapasite artışına ÇED olumlu kararı verildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Sütaş Doğu Güneydoğu Anadolu Sütçülük Projesi-Bingöl Entegre Tesisleri, Bingöl’de faaliyet gösteren bir süt işleme tesisi. 2021 yılından itibaren operasyonlara başlayan bu düşük kapasite artışına gidilmesi planlanıyor. Bu artış kapasitesi için ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü tarafından olumlu karar verildi.

Buna göre, mevcut büyükbaş hayvan kapasitesi 16 bin 574 olan sonuç, 10 bin 960 büyükbaş hayvanlık kapasitesinin artırılması planlanıyor. Bu sayede toplam büyükbaş hayvan kapasitesi 27 bin 534’e yükseltilecek. Projenin Bingöl Merkez Çeltiksuyu Mevkiinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Projenin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliğinin 14. maddesi gereğince, ÇED Raporu Değerlendirme İnceleme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Komisyon çalışmaları ve insanların görüşlerini de dikkate alarak, bakanlıkça ÇED kararı verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.