‘Sütaş’ın Geliş Nedeni Pazar Yakınlığı’ « Bingöl Güncel.tv

29 Kasım 2020 - 02:29

‘Sütaş’ın Geliş Nedeni Pazar Yakınlığı’

Bingöl eski Belediye Başkanı Serdar Atalay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın; “SÜTAŞ, Elazığ varken Diyarbakır varken, Malatya varken niye bize gelsin diyorlardı” sözlerine eleştiri: SÜTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bingöl’de bize, tercih sebebinin Diyarbakır – Erzurum yolu olduğunu söylemişti.

‘Sütaş’ın Geliş Nedeni Pazar Yakınlığı’
Son Güncelleme :

20 Ekim 2020 - 11:00

Bu Haber 5 Kez Okundu

Bingöl eski Belediye Başkanı Serdar Atalay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın; “SÜTAŞ, Elazığ varken Diyarbakır varken, Malatya varken niye bize gelsin diyorlardı” sözlerine eleştiri: SÜTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bingöl’de bize, tercih sebebinin Diyarbakır – Erzurum yolu olduğunu söylemişti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Detay Dergisi’ne verdiği röportajda son 18 yılda Bingöl’e kamu ve özel yatırımlardan bahsetti. “2023 seçimlerine kadar Bingöl’de çılgın diye nitelendirilebilecek bir projesi olacak mı? Ayrıca istihdam odaklı yatırımların arttırılması noktasında nasıl bir gelişim beklenebilir?” sorusuna, “Bingöl’ün çılgın projesi zaten başladı diyebiliriz” şeklinde cevap veren Yılmaz, SÜTAŞ’ın Bingöl’de kurduğu entegre tesisin kurulum süreci ve Bingöl özelinde bölge illerine katacağı katma değere değendi.

Yılmaz’ın “Bu tesis, doğrudan Bin’den fazla kişiye istihdam, dolaylı olarak 8 Bin’den fazla aileye yeni gelir oluşturacak ve bu şekilde Bingöl ve bölge insanına aylık 110 Milyon, yıllık 1 Milyar 300 Milyon TL gelir sağlayacaktır. Siyaseti gerçekçi olarak yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Bunu unutmayalım ki, SÜTAŞ’tan ilk bahsetmeye başladığımızda bazı çevreler böyle büyük bir yatırımın özel sermaye kuruluşunun Bingöl’e geleceğini ummuyorlardı. Elazığ varken Diyarbakır varken, Malatya varken niye bize gelsin diyorlardı. Elhamdülillah Bingöl kabuğunu kırmaya başlamıştır. SÜTAŞ Bingöl merkezli bir bölgesel proje olarak tüm çevre iller için de katma değer ve istihdam oluşturacaktır.” Sözlerine Bingöl eski Belediye Başkanlarından Serdar Atalay’dan eleştiri geldi.

SÜTAŞ Yönetim Kurulu Başkanının Bingöl yatırımını; Ortadoğu ve Kafkas pazarına yakınlığı, Diyarbakır-Erzurum karayolu gibi nedenlerden tercih ettiğini söyleyen Serdar Atalay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadelere yer verdi:

“7 yıl Kalkınma Bakanlığı, 14 yıldır da Bingöl Milletvekilliği yapan Cevdet Yılmaz, Sütaş’ın neden diğer illere değil de Bingöl’e yatırım yaptığını kendi çabasına bağlamış! Sütaş yönetim kurulu başkanı Bingöl’de bize, tercih sebebinin Diyarbakır – Erzurum yolu olduğunu söylemişti!”

“Sütaş Yön. Kur. Başkanı, Bingöl’ün coğrafi olarak ortadoğu ve kafkas pazarına yakın olması ile çevre yolunun da bu pazarlara ulaşım kolaylığı sağlamasının tercih nedeni olduğunu, bunda kimsenin ısrarıyla karar alınmadığını, arazi v.b. konularda destek beklediklerini söylemişti..!”

“Sütaş yatırım kararı aldığında ve sonradan getirilen teşvik destekleri tüm Türkiye’de uygulandı..! İlin Bakanı olarak bu işle ilgilenmek zaten zorunlu değil mi? Bu bir lütuf mu? Sanki Sütaş bu yatırımı Cevdet Yılmaz’ın hatırı için yapmış! Halkı doğru bilgilendirmek gerekmez mi..?”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.