Tavz – Der Ödülleri Sahiplerini Buldu « Bingöl Güncel.tv

25 Kasım 2020 - 14:40

Tavz – Der Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği (Tavz – Der) tarafından düzenlenen 8’inci Bingöl Başarı Ödülleri Gecesi’nde 11 dalda başarı ödülü verildi.

Tavz – Der Ödülleri Sahiplerini Buldu
Son Güncelleme :

25 Aralık 2016 - 22:45

Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği (Tavz – Der) tarafından düzenlenen 8’inci Bingöl Başarı Ödülleri Gecesi’nde 11 dalda başarı ödülü verildi. Kur-an’ı Kerim tilavetinin okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Tavz-Der Başkanı Murat Soysal, “Kelimelerin coğrafyamızda yaşanan acıları tarif etmekte kifayetsiz kaldığı bu günlerde acımızı yüreğimize gömerek dik durmak zorunda olduğumuzu dosta düşmana göstermek adına bu programımızı iptal etmedik. Dünyanın dört bir yanında zulüm, kan ve gözyaşını adeta sıradanlaştıran zalimce bir düzene karşı ‘esas duruş’a geçmediğimizi göstermek için daha fazla çalışmamız gerektiğini göstermek üzere bu gün buradayız. Müslüman coğrafyada akıttıkları kanla kirli emellerini kaderimize dönüştüreceklerin heveslerini kursaklarında bırakmak üzere heyecan ve motivasyonumuzu arttırmak üzere bu gece buradayız. Dünyadaki terör, anarşi, kargaşa, çatışma ve savaşları durdurmaya gücümüz yetmese de kendi coğrafyamızda huzurumuza kastedenlerle mücadele etmek üzere ahitleşmek için buradayız. İslam coğrafyasının geri kalmışlığının bizim daha fazla çalışmamız, daha fazla üretmemiz ve daha büyük başarılara imza atmamız sayesinde sona ereceğine olan inancımızı haykırmak için buradayız” dedi.

Her başarının ve her başarısızlığın bir hikâyesi olduğunu vurgulayan Soysal, şunları söyledi: “Bazen başarı, art arda yaşanmış onlarca yüzlerce başarısızlığın ardından gelir. Bazen Başarı,  sahibinin canından, malından, ailesinden kısaca hayatından ödediği bedellerle gelir. Bazen de bir hedefe ulaşmak uğruna ödenen tüm bedellere rağmen görünürde başarıya ulaşılmamış olur. Ancak bizim inancımıza göre önemli olan hayatın ve mücadelenle elde ettiğin başarılar değil, bu uğurda ortaya koyduğun çabadır. Yani önemli olan sonuç değil süreçtir. Bu boyutuyla ‘Başarı Ödülleri’mizin süreci göz ardı eden, sonuç odaklı değerlendirmeler yapan bir organizasyon olduğunun farkındayız. Bunun insanlığa ve memleketimize faydalı olmak uğruna bir ömür tükettiği halde çabasının karşılığı olan sonuca ulaşamayanlara haksızlık olduğunun da farkındayız. Ancak takdir edersiniz ki; hayatını ilimiz ve bölgemizin kalkınmasına adayan sayısız insanımız var. Bunların her birinin gönlümüzde edindikleri yer ve onlara karşı takdir ve minnet duygularımızı her platformda ifade ediyoruz. Bu vesileyle şehrimizde başarısını görmediğimiz, çalışmalarının farkında olmadığımız gizli kahramanlara da buradan selam göndermeyi bir borç biliyorum. Tavz-Der olarak geleneksel hale getirdiğimiz bu gece sayesinde başarılarını öne çıkarmaya çalıştığımız kişi ve kurumların sayısı her geçen gün artmaktadır. Allah izin verirse geleneksel hale getirdiğimiz bu organizasyon sayesinde henüz başarısını duymadığımız, farkında olmadığımız birçok hemşehrimize ödül verecek ve elde edilen başarı ile ilimizin kalkınmasında karınca misali katkı sunmaya çalışacağız.”

Bingöl Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen geceye, Bingöl Belediye Başkan Vekili Halim Sugü, Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Çiftçi, Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Gençlik Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

GECEDE DAĞITILAN ÖDÜLLER İSE ŞÖYLE

Yılın Akademik Başarı Ödülü: Bingöl Üniversitesi, Prof. Dr. Hasan Çiftçi

Yılın Sivil Toplum Kuruluşu: Bingöl İslami Dayanışma ve Kardeşlik Kulübü, Sadullah Arpa

Yılın Eğitim Kurumu: Merkez İmam Hatip Ortaokulu, Vahdettin Çiftçi

Tavz-Der Onur Ödülü: Abdulhakim Yıldız Solhan Belediye Başkanı

Yılın Kültürel Çalışması: Prof. Dr. Abdulaziz Beki, Divan-ı Çapakçur

Yılın Kamu Kurumu: Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Erdal Arıkan

Yılın Öğretmeni: Pınar Denli

Yılın Spor Kulübü: Solhan Voleybol Kulübü

Yılın Yatırımcısı: Mehmet Ali Uzunyayla

Yılın Girişimcisi: Damızlık ve Koyun Yetiştiricileri Birliği Ali Kaysadu

Tebrik ve Teşekkür Plaketi: Hamza Bürçün, En Güzel Kur’-an Okuma Birincisi.

reklam