Temelli,” Asla Oyumuzu Sandığımızı Terk Etmeyeceğiz ”
376 okunma

Temelli,” Asla Oyumuzu Sandığımızı Terk Etmeyeceğiz ”

Bingöl’de konuşan önceki dönem HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, “Asla oyumuzu sandığımızı terk etmeyeceğiz, asla oyumuzun peşini bırakmayacağız. Oyumuz kaderimizdir, geleceğimizdir” dedi.

ABONE OL
Mayıs 9, 2023 18:45
Temelli,” Asla Oyumuzu Sandığımızı Terk Etmeyeceğiz ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Yeşil Sol Parti’sinin düzenlediği halk buluşması mitingine birçok vatandaş ve parti üyesi katıldı. Miting, Genç Caddesi’nde bulunan HDP il binası önünde gerçekleşti.

Mitinge Bingöl HDP Milletvekili Erdal Aydemir, Yeşil Sol Parti Milletvekili adayı Ömer Faruk Hülakü, Yeşil Sol Parti adayı Cemile Turhanlı Balsak, Yeşil Sol Parti Milletvekili adayı Faruk Aris, önceki dönem HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ve birçok vatandaş katıldı.

Önceki dönem HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, halk buluşması mitinginde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Oyumuzu Kemal Kılıçdaroğlu’na vereceğiz. Diyorlar ki, ne fark edecek? Çok şey fark edecek. Bu sayede Kürt halkı, Kürt düşmanlarına gösterecek, iktidar değiştirme gücü bizdedir. Biz değiştireceğiz. İkinci oyunuz partimize, bizim var ettiğimiz, hep beraber kurduğumuz çatısı altında birleştiğimiz, bizim öz gücümüz yani Yeşil Sol Parti. O konuda da hiçbir tereddütlümüz yok. Böylece hep birlikte kararlı bir şekilde oyumuzu Yeşil Sol Parti’ye vereceğiz.” dedi.

Temelli, konuşmasına devam ederek, “Biliyorsunuz tarihte bir muhteşem Süleyman vardı, bir de bugün kepaze Süleyman var. Kalkmış bu seçimlerde diyor ki, bu bir siyasi darbedir. Biz kazanamazsak, o gün siyasi darbe olacakmış. Darbeyi en iyi siz belirlersiniz çünkü siz o darbe mekanizması içinden çıkıp geldiniz. Sizler darbecisiniz, bizler sizleri iyi biliyoruz. Nerden mi? 20 Temmuz 2016 yılında OHAL darbesinden, 4 Kasım 2016 yılında arkadaşlarımızı tutsak ettiğiniz darbelerden nerden mi? Kanunlardan biliyoruz. Darbeci olan sizsiniz. O yüzden sandığımıza mutlaka sahip çıkacağız. Şimdi diyor ki polisler, askerler kayıt altına alacakmış. Bizim buna iznimiz yok çünkü bizler birer müşahit olacağız. Asla oyumuzu sandığımızı terk etmeyeceğiz. Oyumuzun başında olacağız çünkü biliyoruz ki bunlar darbecidir, çalarlar. Asla oyumuzun peşini bırakmayacağız. Oyumuz kaderimizdir, geleceğimizdir” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.