Türkiye’de En Çok Dinlenen Radyolar Arasına Girdiler « Bingöl Güncel.tv

21 Ocak 2021 - 19:47

Türkiye’de En Çok Dinlenen Radyolar Arasına Girdiler

Radyo Azelya ve Göl Radyo’dan büyük başarı

Bingöl’de Yayın Yapan Radyo Azelya ve Göl Radyo, Yayındakiler.com uzantılı Yerel Radyoların İnternet yayını olduğu web sitesinde yer alan 283 Yerel Radyo arasında en çok dinlenen ilk 13 radyo arasına girdi.

Türkiye’de En Çok Dinlenen Radyolar Arasına Girdiler
Son Güncelleme :

05 Nisan 2018 - 8:31

Bu Haber 11 Kez Okundu

Radyo Azelya ve Göl Radyo’dan büyük başarı

Bingöl’de Yayın Yapan Radyo Azelya ve Göl Radyo, Yayındakiler. com uzantılı Yerel Radyoların İnternet yayını olduğu web sitesinde yer alan 283 Yerel Radyo arasında en çok dinlenen ilk 13 radyo arasına girdi.

Türkiye’nin Büyük Metropollerinde Yayın yapan illerin Radyolarını geride bırakan Radyo Azelya ve Göl Radyo Bingöllü gururlandırdı.

Türkiye Genelinde Tüm İllerin Yerel Radyolarının yer aldığı Platformda toplam da 283 Radyo yayını yapılıyor. Bingöl de Yayın Yapan Radyo Azelya Sitede en çok dinlenen Radyolar arasında İlk 9 da yer aldı. Göl Radyo ise En çok dinlenen Radyolar arasında 13. sıra da kendisine yer buldu.

Radyo Azelya 2007 Yılında kurulduğundan Beri Özgün Müzik, Kırmanci, Zazaki ve Halk Müziği yayını yapıyor. Göl Radyo ise 2015 Yılında Müzik Formatını değiştirerek Pop Müziği yayını yapıyor.

Konuyla İlgili Açıklama yapan Yayın Müdürü Gazeteci Savaş Erdoğan “Ben 10 Yıldır Yayıncılık yapıyorum. Radyo Azelya önceki yıllarda da çok dinlenildiği için ödüller aldı. Ama Göl Radyo Bu Heyecanı ilk kez yaşadı.  Aslında Bu işin sırı İşimizi Severek yapmamız ve Yayın Yaptığımız Bölgenin Hangi Müzik Tarzından çok hoşlandığını belirleyip o konuda Radyoya bir kimlik oluşturmaktır. Kimlikten kastım şu. Dinleyicilerin Müzik dinleme alışkanlıkları birbirine yakın olan grupları seçip o Grubun hoşuna gitmeyen Müziği yayınlamamaya çalışıyoruz. Radyo yayıncılığında Biz buna Radyonun Formatı diyoruz. Örneğin Şıvan Perwer’in bir Eserinden sonra Ebru Gündeş’i yayınlarsanız Hem Şıvan Perwer’i severler Hem Ebru Gündeş’i sevenleri yayın akışından Memnun edemezsiniz ve Frekansını değiştirir yani Radyolarını kapatırlar. Radyoyu Bir Dinleyici günlerce hatta Yılarca  Frekansını değiştirmeden dinlemesinin en önemli sebebi Müzik yayını yaparken daldan dala atlamamasıdır. Biz bu noktada çok başarılı olduk. Her İki Radyo ya da kimlik kazandırdık. Dinleyici kendisine yakın olan Radyoyu sahiplendi ve her platformda dinlemeye çalışıyor” dedi.

“REKLAM YAYINCILIĞINDA DEVRİM YAPTIK”

Radyo reklamı konusunda önemli değişiklik yaptığını belirten Erdoğan, “2017 Yılı Başında Uzun bir tartışma sürecinden sonra Yönetim Kurulu olarak Reklamlarımızı Radyoda 40 dakika arayla yayınlama kararı aldık. Bir Reklam Kuşağı Maksimum 7 dakika sürse, bu şu demektir. Dinleyici ortalama 33 dakika boyunca Reklam duymadan doyasıya Müzik dinleyebilecek. Radyomuzu aslında son zamanlarda en çok dinlenmesini sağlayan hamlemiz bu oldu diyebiliriz. Esnaflarımız da Reklamlarından daha verim almaya başladı. Çünkü Dinlenmeyen bir Radyoda Bir Reklamı 40 defa tekrar etseniz kimse yinede duymamış oluyor. Ama çok dinlenen bir Radyo da 1 Defa dahi yayınlarsınız ila ki insanlar duymuş oluyor. Ülkemizde Yayın Kuruluşlarının tek geliri Reklam. O yüzden nerdeyse her eser arası reklam Yayıncılığı başlamış durumda. Böyle olunca Bizim Radyolar daha çok dinleniliyor. Türkiye’nin Nüfus sayısı bakımından Sondan 15 il Arasında olan Bir İlin Radyolarının Türkiye’nin En çok dinlenen İlk 15 Radyosu arasına girmesinin en önemli sebebi de budur. Ayrıca Bingöl Halkına, Esnafından Öğrencisine, Şoföründen Memuruna kadar tüm Yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu Başarının en önemli sebeplerinden biri de Halkımızın her platformda Radyolarımızı dinlemeye özen göstermesidir” diye konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.