Ülkü Ocaklarından Emniyet Teşkilatı Kuruluş Yıldönümü Açıklaması | Bingöl Güncel.tvBingöl Güncel.tv

19 Mayıs 2021 - 02:31

Ülkü Ocaklarından Emniyet Teşkilatı Kuruluş Yıldönümü Açıklaması

Ülkü Ocakları Bingöl İl Başkanı Mehmet Bayram, Emniyet Teşkilatının 172’inci yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Ülkü Ocaklarından Emniyet Teşkilatı Kuruluş Yıldönümü Açıklaması
Son Güncelleme :

09 Nisan 2017 - 23:23

Bu Haber 14 Kez Okundu

Ülkü Ocakları Bingöl İl Başkanı Mehmet Bayram, Emniyet Teşkilatının 172’inci yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Bayram, açıklamasında Polis Teşkilatının başarılı bir şekilde 172 yıldır çalıştığını ifade ederek, “Türk Polis Teşkilatı; ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma ve kollama, halkımızın can ve mal emniyetini koruma, huzur ve güven ortamını tesis ve temin etme, suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme hususunda çok büyük bir özveriyle gece gündüz demeden başarılı bir şekilde 172 yıldır çalışmaktadır. 10 Nisan günü, aziz milletimizin huzur ve güvenliğinin teminatı olarak gördüğü Türk Polisine minnettarlığımızın bir ifadesi olarak armağan ettiği bir şükran günüdür. Türk Polisi, gösterdiği olağanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, Milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır” dedi.

Bayram, açıklamasına şöyle devam etti: “Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk Polisi, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Bu onurlu görevlerini büyük bir özveriyle ve insan sevgisiyle yerine getirerek güzel ülkemizin güvenli ve huzurlu olmasında mesai mefhumu tanımadan görev alan emniyet teşkilatına şükranlarımızı sunuyoruz. 10 Nisan 1845’te kurulan Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun 172. yıldönümü dolayısıyla şehit olan polislerimizi rahmetle, gazi polislerimizi ise minnetle anıyoruz. Halen görevleri başında hizmet vermekte olan polislerimize görevlerinde üstün başarılar ve ailelerine de sağlık, mutluluk ve esenlikler dileyerek, tüm Emniyet Teşkilatı’nın Polis Haftasını kutluyoruz.”