“Vali Kadir Ekinci Başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi”
334 okunma

“Vali Kadir Ekinci Başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi”

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri için ilimizde huzur ve güvenliğin sağlanması amacıyla önlemler alındı.

ABONE OL
Mayıs 11, 2023 18:06
“Vali Kadir Ekinci Başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Türkiye’de 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerinde ilimizde huzur ve güvenliğin sağlanmasına yönelik alınan ve alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantı düzenlendi.

Toplantıya Vali Yardımcıları Abdullah Özübek ve Engin Tok katıldı. , İl Emniyet Müdürü Ali Canbolat, İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan Şahin, Kaymakamlar, İl Seçim Kurulu Başkanı Âdem Okur, Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Mücteba Akkaya ve diğer ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Vali Kadir Ekinci, “14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri için seçim sürecinin huzurlu ve güvenli bir şekilde geçmesi için gerekli tedbirler alınmıştır. Siyasi parti yetkilileri, adayları ve vatandaşlarımızın katkıları vardır. Seçimlerin güvenli bir şekilde yürütülmesi ve başarılı bir şekilde sonuçlandırılması bizim için önemlidir.”

Vali Ekinci, polis ve jandarma güçlerinin seçim öncesi ve sonrasında alınacak tedbirler konusunda titizlikle çalıştıklarını vurgulayarak, “Seçim günü ve sonrasında tüm birimlerimiz mesai saati gözetmeksizin görev başında olacak. Olumsuz olayların önüne geçmek için.”

Toplantı sonunda seçim sürecine ilişkin mevzuat, seçim takvimi, seçim sürecinde yetkili birimler, seçim öncesi ve sonrasında uyulması gereken yasal sorumluluklar istişare edildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.