Yaban Hayvanlarını Öldürme İhalesi Yapılacak
336 okunma

Yaban Hayvanlarını Öldürme İhalesi Yapılacak

Bingöl’de 5 yaban hayvanını öldürme ihalesi 15 Eylül 2022 Perşembe günü yapılacak.

ABONE OL
Eylül 5, 2022 22:10
Yaban Hayvanlarını Öldürme İhalesi Yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Tarım ve Orman Bakanlığı Merkez Av Komisyonu kararıyla 2022-2023 sezonunda Bingöl’de, 4 Yaban Keçisi ve 4 Çengel Boynuzlu Dağ Keçisi için avlanma izni çıktı.

Bu kapsamda, Bingöl’de belirlenen alanlarda yaban hayvanlarının avlanması için ihale ilanına çıkıldı.

Aysaklı Devlet Avlağında 1,  Gökçedal Devlet Avlağında 1, Yaban Hayatı Geliştirme Sahasında 1 olmak üzere 3 yaban keçisi ile Ayanoğlu Devlet Avlağında 1 ve Aysaklı Devlet Avlağında 1 olmak üzere 2 Çengel Boynuzlu Dağ Keçisinin öldürülmesi için ihaleye çıkıldı.

ÖLÜM İHALESİ 15 EYLÜL’DE

İhale 15 Eylül 2022 Perşembe günü 15:30’da Doğa Koruma ve Milli Parklar Bingöl Şube Müdürlüğünde yapılacak. Yaban hayvanlarının öldürülmesi için muhammen bedel 99 bin TL olarak açıklandı.

YABAN HAYVANI AVINA İZİN VERİLEN İLLER

Merkez Av Komisyonu kararında, yaban hayvanı avına izin verilen iller şunlar;

YABAN KEÇİSİ: Bingöl, Adıyaman, Muğla, Antalya, Isparta, Adana, Hatay, Kayseri, Mersin, Niğde, Karaman, Konya, Artvin, Giresun, Gümüşhane, Erzincan, Erzurum, Van, Sivas, Kahramanmaraş.

HATALI BOYNUZ/ŞELEK: Muğla, Antalya, Mersin, Niğde, Artvin.

MELEZ YABAN KEÇİSİ: Adıyaman

KIZIL GEYİK: Bilecik, Bursa, Afyon Karahisar, Denizli, Eskişehir, Kütahya, Ankara, Kastamonu, Çorum, Kahramanmaraş.

ÇENGEL BOYNUZLU DAĞ KEÇİSİ: Bingöl, Artvin, Erzincan.

KARACA: Düzce, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop, Giresun, Zonguldak.

ANADOLU YABAN KOYUNU: Konya.

Merkez Av Komisyonu uygulama talimatında, yaban hayvanlarının avlanması ile ilgili şu ifadelere yer veriliyor: “Anadolu yaban koyunu, yaban keçisi, çengel boynuzlu dağ keçisi, karaca, kızıl geyik ve melez yaban keçisi türlerine ait kotalar 2 kez kullanılır.

Anadolu yaban koyunu, yaban keçisi, çengel boynuzlu dağ keçisi, kızıl geyik ve melez yaban keçisi acente kotaları “Av Turizmi İzin Belgeli” acentelere 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu kapsamında ihale edilir.

Yaban keçisi, melez yaban keçisi, çengel boynuzlu dağ keçisi, karaca ve kızıl geyik yerli avcı kotaları yerli avcılara ve karaca acente kotaları ise acentelere İl Şube Müdürlükleri tarafından kura yöntemi ile belirlenerek tahsis edilir. Her avlaktaki her bir kota için başvuranlar arasından 1 (bir) asil avcı ve 3 yedek avcı belirlenecektir.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.