Yargı Faaliyet Raporu Açıklandı « Bingöl Güncel.tv

17 Ocak 2021 - 10:07

Yargı Faaliyet Raporu Açıklandı

Bingöl Adliyesi’nin adliye ve mülhakat adliyelerini (Karlıova, Kiğı, Genç, Solhan) kapsayan 2016 yılı yargı faaliyet ve performans değerlendirmelerine ilişkin yargı faaliyet raporu hazırlandı.

Yargı Faaliyet Raporu Açıklandı
Son Güncelleme :

22 Mart 2017 - 8:28

Bu Haber 7 Kez Okundu

Bingöl Adliyesi’nin adliye ve mülhakat adliyelerini (Karlıova, Kiğı, Genç, Solhan) kapsayan 2016 yılı yargı faaliyet ve performans değerlendirmelerine ilişkin yargı faaliyet raporu hazırlandı.

BİNGÖL Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, adliyenin 2016 yılı yargı faaliyet ve performans değerlendirmelerine ilişkin yargı faaliyet raporu hazırlandı. Rapor, Adliye’nin resmi sitesinde yayımlandı.

Konu hakkında Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş imzalı açıklamada şöyle denildi:

“2016 yılı ülkemizin büyümesini ve gelişmesini istemeyen uluslararası şer odakları ve ülke içerisinde tüm kurumlara sızmış, bu şer odaklan ile ilintili terör örgütü, FETÖ/PDY’nin ülkemizin geleceğine kast eden hain darbe teşebbüsü ve milletimizin canını feda ederek devletin bekası için ortaya koyduğu, dünya tarihinde eşi ve benzeri görülmeyen kahramanlık destanı ile unutulmayacaktır. Devletimizin üç temel unsurundan biri olan yargı, kendisine atfedilen “mülkün temeli” olmasının gereği olarak gerek kendi içerisine sızmış, gerekse diğer kurum ve kuruluşlara sızmış terör örgütü üyeleri ile ilgili olarak gerekli tedbirleri en hızlı şekilde aldığı ve almaya devam etmektedir. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen kurum, kaynak ve imkanlarının verimli, etkin ve ekonomik kullanılması, geleceğe dair plan yapılması ve bu amaca ulaşmadaki başarı ölçütlerinin belirlenmesi, gerek adli, gerek idari anlamda şeffaflık, mali saydamlık ve hesap verme sorumluluğuna dayalı yönetim anlayışının sonucu olarak, Bingöl İlk Derece Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanlığınca. Bingöl merkez adliye ve mülhakat adliyeleri (Karlıova, Kiğı, Genç, Solhan) kapsayan 2016 yılı yargı faaliyet ve performans değerlendirmelerine ilişkin yargı faaliyet raporu hazırlanarak Bingöl Adliyesi resmi web sayfasında (wwvv.bingol.adalet.gov.tr) yayımlanmıştır.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.