Yatırımlar, Terörle Başarılı Mücadelenin Sonucudur
454 okunma

Yatırımlar, Terörle Başarılı Mücadelenin Sonucudur

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları tarafından Servi bölgesinde bulunan Genç Avnik demir madeni sahasında gerçekleştireceği 550 Milyon Dolarlık yatırımın Bingöl’e hayırlı olmasını dileyen Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, devletin terörle başarılı mücadelesi ve sağlanan teşvikler ile Bingöl’ün daha hızlı bir şekilde hak edeceği konuma geleceğini söyledi.

ABONE OL
Kasım 4, 2022 15:37
Yatırımlar, Terörle Başarılı Mücadelenin Sonucudur
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GÜNCEL TV – Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarının Genç ilçesine Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırım yapma kararı alması, Bingöl’de büyük sevinç ile karşılandı.

Gerçekleşecek yatırım ile ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, devletin terörle başarılı mücadelesi ve bölgede sağlanan teşvikler ile Bingöl’ün çok daha hızlı bir şekilde hak edeceği konuma geleceğine inandığını söyledi. Sözen açıklamasında şunları ifade etti:

“Yıllarca terör örgütleri bölgenin gelişmemesi, kalkınmaması, bölgedeki güzelliklerin keşfedilmemesi için elinden geleni yapmıştı. Bir zamanlar Terörle, şiddetle anılan Doğu ve Güneydoğu Anadolu, terörün bitme aşamasına gelmesiyle, huzur ortamının sağlanmasıyla birçok alanda adeta cazibe merkezi haline geliyor. Yeraltı ve yer üstü zenginlikleri, doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi maalesef terör olaylarından dolayı yıllarca yatırımcıların yatırım yapmaktan kaçındığı bölge haline gelmişti. Ama hamd olsun ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde teröre karşı kararlı mücadele ve bölgeye sağlanan teşvikler ile Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımları bölgeye gelmeye başladı. Birçok yerli ve yabancı yatırımcı da bölgede yatırım yapmak için sırada bekliyor. Bölgeye yapılan yatırımlar sayesinde ekonomi canlanmakta, işsizlik azalmakta, Bingöl’ümüzün ve Genç’imizin de katma değeri artmaktadır. Bir taraftan bölgeye yatırımlar yapılırken, diğer taraftan doğa turizmi, spor faaliyetleri, festivaller ile bölge adeta yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri haline gelmeye başlamıştır. Bu yatırımlar ile birlikte inanıyorum ki işsizlikte önemli oranda azalacak ve tersine göç başlayacaktır. Böylesi önemli bir yatırımın Genç’imize, Bingöl’ümüze, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.