Yılmaz, İşadamlarını Bingöl’e Yatırım Yapmaya Davet Etti -Bingöl Güncel.tv

24 Temmuz 2021 - 14:32

Yılmaz, İşadamlarını Bingöl’e Yatırım Yapmaya Davet Etti

Bingöl Dayanışma ve Kültür Vakfı’nın (BİNDAV) İstanbul’da düzenlediği programda konuşan Cevdet Yılmaz, işadamlarını Bingöl’e yatırım yapmaya davet etti.

Son Güncelleme :

21 Aralık 2016 - 8:27

Bu Haber 49 Kez Okundu
Yılmaz, İşadamlarını Bingöl’e Yatırım Yapmaya Davet Etti

İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Bingöl Dayanışma ve Kültür Vakfı’nın (BİNDAV) düzenlediği dayanışma yemeğinde siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ile İşadamları bir araya geldi. Geceye katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, yeni teşvik paketiyle işadamlarını Bingöl’e yatırım yapmaya davet etti. Yılmaz, hükümetin “cazibe iller” belirlediğini, bu illerde birinin de Bingöl olduğunu kaydederek, “İşte işadamlarına yatırım fırsatı. Buyrun Bingöl’e gelin” dedi.

VALİ KÖŞGER: “BİNGÖLLÜLERE HİZMET ETMEKTEN İFİTHAR EDİYORUM”

Geceye katılan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, İstanbul’da bu düzeyde sivil toplum örgütlerinin bir arada olmalarından dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti. Köşger, “Bingöllüler mert insanlardır, ülkelerine bağlılıklarıyla, cesaretli duruşlarıyla aslanlar gibi direnen bir halktır. Ben Bingöllülere hizmet etmekten iftihar ediyorum. Biz halk olarak ne badireler atlattık, bu badireleri atlatacak tecrübede bir ülkeyiz, bu dönemde meydana gelen terör eylemlerinden şehit olan askerimiz ve polisimizin kanı yerde kalmayacaktır. Bizleri yıldırmayacaklar, bölemeyecekler. Bizler, yedi düvele karşı savaşarak ülkeyi kurtardık ama savaş sonrası iktisadi, ekonomik sorunları çözemedik. Geri kalmış illerde öncelikli iller arasındayız. Merkezi idare olarak bu projeler yapıldı, gereken tedbirler alındı ve bizde yerel idare olarak gereken tüm kolaylıkları yapmaya hazırız” dedi. İş adamlarına çağrıda bulunan Köşger, öncelikle doğup büyüdüğünüz ata topraklarınıza gelip yatırım yapmalarınızı bekliyoruz” diye konuştu.

“15 TEMMUZ’DA YENİ BİR ÇANAKKALE RUHU OLUŞTU”

BİNDAV tarafından düzenlenen dayanışma yemeğine katılan AK Parti Genel başkan Yardımcısı Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, yaptığı konuşmada, son zamanlarda meydana gelen terör olaylarının bir merkezden organize edildiğini söyledi. Yılmaz, “17-25 Aralık olayları ile başlayan farklı yöntemlerle yargı ve emniyetin içine sızmış kişilerin başlattığı hain plan ile başlayan darbe girişimi başlatmışlardı. Burada başarısız olunca gazi olayları gerekçesiyle ortalığı bulandırmaya çalıştılar. O olmadı, Kobani olayları bahane edildi, oda olmadı; 15 temmuz hain darbe girişimi ile bizleri bölmek istediler. Asker kıyafeti içinde uluslar arası güçlerin oyununa alet olan hainler, insanlarımızı şehit ettiler. O şehitlerin içinde Bingöllü Vedat kardeşimiz de vardı. 15 Temmuz şehitleri içinde birçok ilimizden şehitlerimiz oldu. Küçük ölçekte yeni bir Çanakkale deki gibi tüm illerimizden şehitlerimiz oldu. TBMM’ye savaş uçaklarıyla saldırdılar. Onların amaçları ülkeyi yönetmek değil, çökertmek olduğunu görüyoruz. Orta doğuda yaptıklarını bize de uygulamaya çalıştılar. Ama liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’nın cesur çıkışını hesaplayamadılar. Başbakanımızın, Medya teremsilcilerin tüm halkımıza şükran borçluyuz. Bu darbe girişimi adeta kurtuluş mücadelesi verildi” ifadelerini kullandı.

“BÜYÜK RESMİ GÖRMEMİZ GEREKİR”

Cevdet Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü: “Terör eylemleri yapanların amaçları, terörü gerçekleştirenler birer ensturman, siyasi hedefleri vardır. Orta doğuda yapılanların aynısı bizim ülkemizde uygulamaya koyacaklardı. Bunlara vereceğimiz en iyi cevap, tam tersine cevap vermemiz lazım. Bizleri yıldırmaya çalışıyorlar. Halkın güvenini kırmaya çalışıyorlar. Aynı zamanda bir propaganda yapmış oluyorlar.Seferberlik kavramı hukuki olarak değil, topyekün bir mücadele vermenin zamanıdır. Bu memleket, bu bayrak hepimizindir. Bu cennet vatanı kurda kuşa yedirmeyeceğiz. Bizler birlik ver beraberliğimizi sıkı sıkıya tuttukça, daha çok kenetleyerek bu hainlere cevap vereceğiz.Hangi ensturmanı kullanırlarsa kullansınlar, kimi dini, kimi, etnik yapılarımızı kullanarak birliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Daiş’inislamla ne kadar alakası varsa, PKK’nın da Kürtlerle o kadar alakası vardır.”

“MİLLETİMİZİN FERASTİNE İNANIYORUZ, VERDİĞİ KARARLARA SAYGI DUYACAĞIZ”

Yılmaz, “Anayasa değişiklik paketine de değinen Yılmaz, “İstanbul’a her gelişimde kendimi hiç yalnız his etmiyorum. Her adımda hemşerilerimizin olması bizleri memnun ediyor. Burda olmaktan mutluluk duyuyorum. Hemşerilerimizin İstanbul’a uyumlu olmaları, girişimcilik ruhlarını göstermeleri, siyasi ve ekonomik alanlarda başarılı hikayeleri bizleri memnun ediyor.Hafta sonunda Meclise yeni sistem üzerinde bir değişim önergesi verdik. Bu metni tek başına değil, MHP ile uzlaşarak meclise getirmiş olduk. İnşallah önümüzdeki süreçte CHP de destek olur ve halkımızın oluruna gideceğiz. Sonuçta son sözü milletimiz verecek. Halktan korkmaya gerek yok, bizler korkmuyoruz, korkanlar halka güvenmeyenlerdir. Halkımızın kararı ne olursa olsun, buna saygı duyacağız” dedi.

“YATIRIM YAPACAKLARA İŞTE FIRSAT”

İşadamlarının Bingöl’e yatırım yapmasını isteyen Cevdet Yılmaz, “Bingöl’den İstanbul’a gelip iş, aş sahibi olmuş hemşerilerimizin memlekete bağlılıklarını ekonomi olarak da katkıda bulunmaya davet ediyorum. Bingöl’e sahip çıkalım. Hükümet olarak yeni yatırım teşvikleri getirdik. 23 ile cazibe iller belirledik. O illerin biri de Bingöl’dür. Gelin yatırım yapın, yer, fabrika bizden, makine techizat alımların faizlerini biz ödeyelim. İşletme sermayesini de biz verelim. Bazı ürünlerde devlet olarak alım garantisi veriyoruz. Gelin buradan faydalanalım. Bu tür kampanyalar her zaman olmaz. Bin kişiyi istihdam edecek Tekstilkent projemizin inşaatı bitmek üzere, bir taraftan çağrı merkezleri ve bir taraftan yeni yatırım teşvikleriyle girişimcilerin önünü açıyoruz” değerlendirilmesinde bulundu.

“KAYAK YAPMAYA HESAREK’E BEKLİYORUZ”

Yılmaz, konuşmasına söyle devam etti: “İş adamlarımıza çağrıda bulunuyorum, arkadaşlarınızı, dostlarınızla beraber kayak tesisine gelip görün. Türkiye’nin en güzel kayak tesislerinden birini Bingöl’e yaptık. Yolundan, konaklama yerinden pistine kadar gerçekten görülmeye değer bir tesisimiz var. Özel sektörden bazı firmalar gelip o tesis bölgesinde oteller yapacaklar. İlimizde termal tesis sektöründe yine çok önemli bir konumda. İlimiz ulaşım alanında güzel çalışmalar yürütülüyor. Bu programı düzenleyen Vakfımızın yöneticilerine bizleri buluşturdukları için teşekkür ederiz.”

Geceye, AK Parti Genel başkan Yardımcısı Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Kalkınma Bakanı yardımcısı Yusuf Coşkun, Vali Yavuz Selim Köşger, Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Adalar Kaymakam Hikmet Dengeşik, Diyarbakır Eski Milletvekili Abdurrahman Kurt, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, sancak Belediye Başkanı Nusret Koçin, Bingöllü din alimlerinden Sebahattin Elçani, Bingöl il, ilçe ve köy Dernek başkanları, işadamları ve çok sayıda davetli katıldı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.