Yılmaz: “Son Sözü Vatandaş Söyleyecek” « Bingöl Güncel.tv

18 Ocak 2021 - 16:08

Yılmaz: “Son Sözü Vatandaş Söyleyecek”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti İl teşkilatları ile bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yılmaz, yapılacak olan anayasa değişikliğinde vatandaşların son noktayı koyacağını belirterek, “Bu konunun halka gitmesinden hiç kimsenin çekinmemesi lazım. Halkımız bu tartışmalara son noktayı koyacaktır” dedi.

Yılmaz: “Son Sözü Vatandaş Söyleyecek”
Son Güncelleme :

03 Aralık 2016 - 0:40

Bu Haber 10 Kez Okundu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz bir dizi ziyaret için Bingöl’e geldi. Bingöl havalimanına indikten sonra taziye ziyaretleri gerçekleştiren Yılmaz, AK Parti il binasında teşkilat üyeleri ile bir araya geldi.

Burada teşkilatların önemi hakkında açıklamalarda bulunan Yılmaz, “Teşkilatlarımız partimizin omurgasıdır. Teşkilatlar ile biz, halkımızın sorunlarını sıkıntılarını takip ediyoruz. Partimizin hükümetimizin yaptığı hizmetleri yine teşkilatımız vasıtasıyla toplumumuz ile paylaşıyoruz. AK Parti teşkilatları kurulduğu günden bugüne çok büyük hizmetler vermiş teşkilatlardır. Türkiye’nin bu ilerleyişinde ekonomik, demokratik olarak daha ileri gidişinde hepinizin payı var. O yüzden hepinize çok teşekkür ediyorum. Özellikle 1 Kasım seçimlerinde Bingöl’de yüzde 65 oy almamızda bütün teşkilatlarımızın çok büyük gayretleri var. Bingöl halkını da bir kez daha buradan şükranlarımızı sunuyoruz. Yine 15 Temmuz hadisesinde teşkilatımızın dik duruşuna gerek o gece gerekse ilerleyen günlerde sabahlara kadar nöbet tutarak demokrasiye sahip çıkarak gösterdiklerini tavırdan dolayı şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

“SON SÖZÜ HALKIMIZ SÖYLEYECEK”

Yılmaz, önceki gün anayasa değişikliği için son kez bir araya gelen Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin görüşmesinden olumlu sonuç çıktığını ifade ederek, “Bu geldiğimiz noktada önemli gelişmeler yaşanıyor. Dün Başbakanımız ile Bahçeli’nin bir görüşmesi oldu. Görüşmeden olumlu sonuç çıktığını görüyoruz. İlerleyen günlerde Anayasa değişikliği meclisimize gelecek. Bende dün ilk imzayı atanlardan biri oldum. Besmele getirdim ve imza attım. Çok şükür bugünleri de gördük bunun için Allah’a şükür ediyoruz. Türkiye için çok önemli bir aşamadır. Yıllardır bu konu Türkiye’nin gündeminde tartışılan bir konudur. Bu konu sadece AK Parti döneminde değil, Rahmetli Özal döneminde,  Süleyman Demirel döneminde diğer birçok siyasi tavrını bu konuda hepimiz biliyoruz. Türkiye yıllardır bu konuyu gündeminde tuttu, tartıştı şimdi artık son aşamalara gelmiş durumundayız. Öncelikle bu konu AK Parti’nin bir teklifi olarak meclisimize gidecek. Anayasa komisyonunda değerlendirilecek. Bütün partiler orada olacak. Ardından genel kurula gidecek.  Genel kurulda 330’un üstünde bir destekle inşallah halkımıza referanduma gitmiş olacak. Biz 367 olmasını temenni ederiz, diğer partilerde inşallah bu sürece katkıda bulunurlar. Öyle olsa dahi son sözü halkın söylemesi gerektiğine inanıyoruz. Son sözü de inşallah halkımız söyleyecek. Bu konunun halka gitmesinden hiç kimsenin çekinmemesi lazım… Halkımız bu tartışmalara son noktayı koyacaktır. Ve ülkemizin geleceği adına tarihi bir gelişmeye imza atacaktır. Burada da partimizin tavrı ve görüşü bellidir. Biz AK Parti olarak bu sürece en güçlü şekilde katkı sunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“FARKLI ALGILAR OLUŞTURMAK İSTENİYOR”

Yılmaz, “Halkımıza bu konuların en doğru aksetmesi için elimizden gelen tüm gayreti sarf edeceğiz. Biliyorsunuz bu konular ile ilgili halkımızın kafasını karıştıran, gerçekle ilgisi olmayan bir takım algılar oluşturulmaya çalışılıyor bununla da hep birlikte mücadele edeceğiz. Doğruyu en net en yalın şekilde halkımıza anlatacağız. Ve halkın vereceği karara da hep birlikte saygı duyacağız.  İnanıyorum ki halkımız Türkiye’nin geleceğini son derece güçlendirecek olan bu çabaya destek olacaktır. Başkanlık sistemi veya Cumhurbaşkanlığı sistemi ile birlikte Türkiye istikrarı kurumsal olarak garanti edecektir. Son 14-15 yılda AK Parti’nin gücü halktan aldığı destek sayesinde Türkiye bir istikrar yakaladı ve bu dönemde hızlı bir şekilde Türkiye büyüdü. Ekonomisi, dış politika gibi alanlarda çok daha güçlü bir şekilde sesini dünyaya duyuran bir ülke haline geldi. Ancak bunun bir garantisi yok. 7 Haziran seçim sonuçlarında gördük. Farklı tablolar ile karşı karşıya kalabiliyor ülkemiz. Türkiye gelişmekte ve kalkınmakta olan bir ülke… Türkiye’nin siyasi istikrara ihtiyacı var. Geçmişe baktığımızda Türkiye’nin en hızlı geliştiği dönemler siyasi istikrarın olduğu dönemlerdir. Koalisyonların, farklı yapıların olduğu dönemlerde ekonominin yavaşladığını ve küçüldüğünü görüyoruz. Ama istikrarın olduğu dönemlerde de Türkiye’nin hızlı büyüdüğünü görüyoruz. İnşallah bu istikrarı kurumsal olarak garanti etmiş olan Türkiye, çok daha etkili çok daha güçlü bir yönetim ile daha hızlı bir şekilde kalkınacak ve gelişecektir” dedi.

” İSTİKRARLI VE GÜÇLÜ HÜKÜMETLER DIŞ POLİTİKADA ÖNEMLİDİR”

Türkiye’nin dış politikadaki önemine değinen Yılmaz, “İstikrarlı ve güçlü hükümetler dış politikada önemlidir. Çevremizi görüyorsunuz bir ateş çemberidir. Irak ve Suriye’de birçok ülkede yaşanan sorunları hep birlikte görüyoruz. Güçlü ve istikrarlı bir hükümete sahip olan Türkiye, dış politikada çevremizde ve küresel düzeyde de çok daha etkili olacaktır. Terör belası ile maalesef Türkiye karşı karşıyadır. Bir taraftan FETÖ diğer taraftan PKK, DAEŞ gibi yapılanmalar bunlar Türkiye’nin iç güvenliğini tehdit eden yapılardır. Bunlarla beraberde istikrarlı bir yönetimin son derece güçlü olduğunu değerlendiriyoruz. Bununla ilgili önümüzdeki günlerde inşallah daha detaylı bilgiyi sizlerle paylaşma imkânı bulacağız” ifadelerine yer verdi.

Toplantı daha sonra basına kapalı bir şekilde devam etti.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.