0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL’de bulunan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Üniversiteler Birliği (ÜNİDAP) 6’ncı dönem toplantısında, bölgesel üniversitelerden kendi kurumsal potansiyellerinin farkında olan, mevcut imkanları gerçekçi bir şekilde değerlendiren vizyoner bir hedef ortaya koyan bir yönetim şekli beklediklerini söyledi.

BİNGÖL GÜNCEL TV –YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü Senato Salonu’nda düzenlenen Üniversiteler Birliği (ÜNİDAP) 6. Dönem Toplantısı’na katıldı.

Toplantıda konuşan Özvar, üniversitelerin bulundukları bölgenin kalkınmasına sundukları katkıyı önemsediklerini kaydetti.

Özvar, “2007 yılında kurulan 17 üniversiteden biri olan Bingöl Üniversitesi’nin, 15 yıl gibi kısa bir sürede kat etmiş olduğu mesafe ve gelişmeyi bugün burada bizzat müşahede etmenin mutluluğu içerisinde olduğumu da dile etmek isterim. Üniversitemizin bu kısa süre içerisinde kurmuş olduğu fakülteler, enstitüler, araştırma merkezleri ve diğer birimlerle altyapısını önemli ölçüde tamamladığını, 84’ü ön lisans, 42’si lisans, 48’i yüksek lisans ve 16’sı doktora programı ile 15 bin öğrenciye ev sahipliği yaparak bölgesinin önemli bir eğitim ve cazibe merkezi haline geldiğini görmekteyim. Yükseköğretimi tüm yurt sathına yaygınlaştıran ve böylece erişim sorununun çözülmesine vesile olan geleceğe yönelik vizyonu ve destekleri dolayısıyla muhterem Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür etmek isterim. Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerimiz farklı kurumsallaşma düzeylerine sahiptirler. Bununla birlikte, hemen hemen tamamı çok ciddi bir kurumsallaşma evresini tamamlamış durumdadır. Dolayısıyla özellikle 2006-2008 yılları arasındaki yükseköğretim kurumlarımızın kuruluş sürecinden çıkıp artık kurumsallaşma ve olgunlaşma sürecinde olduklarını memnuniyetle gözlemliyorum” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.